Thriller

“Nesmrtelnost” přinesl Michaelu Jacksonovi rok 1982. Tehdy v listopadu totiž vydal album s názvem Thriller, které se stalo nejúspěšnější deskou světa. Jackson se díky albu stal prvním umělcem na světě, který vyhrál osm cen Grammy v jeden večer.

Měsíční chůze

Hned rok poté, v květnu roku 1983, Michael dostal svět svým slavným moonwalkem neboli měsíční chůzí. Předvedl tak, že není jen vynikajícím zpěvákem, ale i skvělým tanečníkem a bavičem. Jeho neskutečné pohyby, ať už zdařile, či ne, dodnes napodobují lidé po celém světě.

Osudná nehoda

Během natáčení reklamy na Pepsi v roce 1984 se Jacksonovi chybou pyrotechniky vzňaly vlasy. Zpěvák utrpěl vážné popáleniny a musely mu být podávány silné léky proti bolesti. Podle mnohých to mělo velký dopad na jeho život. Od té chvíle u něj totiž prý vznikla závislost na medikamentech.

Jackson jako módní ikona

Klobouk, třpytivé ponožky, černé lakovky, velké brýle, rukavice a kožená bunda. To a mnoho jiných módních kousků, které si na sebe milovaný idol vzal, způsobovalo naprosté šílenství. Jackson se svým extravagantním stylem oblékání stal ikonou, kterou napodobovaly masy fanoušků.

We Are the World

V roce 1985 se Michael stal autorem písně We Are the World, kterou společně s dalšími předními americkými interprety nazpívali se záměrem pomoci hladovějící Africe. Když se nahrávka dostala na pulty obchodů, byl o ni takový zájem, že byla vyprodána již třetí den. Díky charitativní nahrávce bylo vybráno více než 60 milionů dolarů.

Otcovství

S druhou manželkou, zdravotní sestrou Debbie Rowe, měl zpěvák dva potomky – Prince Michaela a Paris Jackson. O Jacksonově otcovství se ale od začátku vedly spekulace. Sama Rowe měla přiznat, že Michael není biologickým otcem dětí. Totožnost náhradní matky zpěvákova nejmladšího dítěte, Prince Michaela II., je doposud neznámá.

Konec života

Král popu odešel z tohoto světa 25. června 2009 poté, co mu selhalo srdce. Jacksona se nepodařilo resuscitovat jeho osobnímu lékaři ani přivolaným záchranářům. Jako příčina úmrtí byla určena otrava silným sedativem, jež zpěvákovi podával proti nespavosti kardiolog Conrad Murray. Ten byl také obviněn z neúmyslného zabití a následně byl odsouzen ke čtyřem letům vězení. Z něho byl propuštěn po necelých dvou letech.