Herec Michael Douglas (68) šokoval svým prohlášením, že za jeho rakovinu může orální sex!

Douglas zpočátku věřil, že rakovinu dostal kvůli dlouholetému kouření a pití. S nemocí bojoval od srpna 2010 až do ledna 2011. Když se ho nedávno novináři z The Guardian zeptali, jestli lituje toho, že za svůj život tolik kouřil a pil, odpověděl: " Nelituji, mou rakovinu způsobil lidský papilomavirus (HPV), který získáte z orálního sexu se ženou."

Herci, který je ženatý s Catherine Zeta-Jones, lékaři našli v roce 2010 v jazyku nádor o velikosti vlašského ořechu. Jeho zdravotní problémy začaly poté, co byl jeho nejstarší syn Cameron uvězněn za držení a obchodování s drogami. Herec se zpočátku domníval, že jeho nemoc byla vyvolána stresem.

Douglasovi diagnostikovali rakovinu ve čtvrtém stádiu a podstoupil intenzivní chemoterapii a ozařování. Přestože musí každých šest měsíců absolvovat intenzivní prohlídky, myslí si, že nad nemocí zvítězil.

Před více než dvaceti lety byl Douglas hospitalizován kvůli závislosti na sexu.

Co je to papillomavirus? HPV je sexuálně přenosný virus. Vědci z Cancer Research UK řekli, že za některými případy rakoviny úst by právě mohl být orální sex s ženami. Lidský papillomavirus (HPV) se šíří pohlavním stykem a je obvykle spojován s rakovinou děložního čípku u žen.