Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Mezinárodní den zdravotních sester: Podívejte se na 7 nejslavnějších z nich

Celá rodina pohromadě.
Zdroj: Instagram
+ Další 4 fotografie
sestřičky
Po celém světě se dnes oslavuje Mezinárodní den zdravotních sester, který byl poprvé zaveden roku 1965. Mezi ty nejslavnější patří řada obětavých sester, které nasazovaly životy pro druhé. Do žebříčku nejpopulárnějších z nich patří také Debbie Rowe, která porodila dvě děti králi popu. Podívejte se na 7 nejvýznamnějších zdravotních sester.

Ve všech koutech světa se dnes vzdává hold zdravotním sestrám. Každoročně na 12. května totiž připadá Mezinárodní den zdravotních sester (ošetřovatelství). Významný den se slaví již od roku 1965. A proč vlastně vznikl?

Florence Nightingale

Florence Nightingale byla anglická ošetřovatelka šlechtického původu. Právě díky ní se oslavuje Mezinárodní den zdravotních sester. 12. května proto, že v tento den se Florence narodila. Dnes od jejího narození uběhlo již 200 let.

Byla jednou z nejvýznamnějších osobností viktoriánské doby. Florence je označována za zakladatelku a průkopnici povolání všeobecné (zdravotní) sestry a moderního ošetřovatelství. Významně se zasloužila o modernizaci ošetřovatelské praxe a zavedla standardy péče a hygieny. Do povědomí veřejnosti se zapsala jako "Dáma s lampou," kterou získala za svoji obětavou práci při Krymské válce. Díky svým zásadám značně snížila úmrtnost vojáků při již zmíněné válce.

Krom přímé pomoci druhým se také věnovala psaní. Vydala mnoho publikací, ve kterých se věnovala sociálním problémům, záležitostem ovlivňující zdraví a mnoho dalšímu.

Debbie Rowe

Další velmi populární zdravotní sestrou je Debbie Rowe Proslavila se především tím, že se provdala za popovou ikonu. Následně Michaelovi Jacksonovi porodila dvě děti. Dceru Paris a syna Prince

Na další významné zdravotní sestry se podívejte do fotogalerie.

Bolestná zpověď Moniky Binias: S o 24 let mladším Petrem přišli o dítě. Bojovala i s tchyní

Související články

Další články

Nejnovější kauzy