Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Mezinárodní den obětí holocaustu: 12 dojemných fotografií přeživších

Eva Fahidi (90) měla osmnáct let, když ji společně s rodinou v roce 1944 uvěznili. Zatímco ona přežila, příbuzní v táboře zahynuli.
Zdroj: reuters.org
+ Dalších 8 fotografií
Osvětim

Uběhlo již 77 let ode dne, kdy jednotky Rudé armády dorazily do koncentračního tábora v Osvětimi. Dnes, tedy 27. ledna, si lidé připomínají Mezinárodní den obětí holocaustu. Z tábora bylo osvobozeno na sedm tisíc vězňů, přičemž přeživší si nechali nafotit velmi dojemné portréty. Sbírku fotografií dala dohromady agentura Reuters.

Dne 27. ledna 1945 dorazily do koncentračního tábora v Osvětimi jednotky Rudé armády a osvobodily kolem sedmi tisíc vězňů, kteří na místě zůstávali i po odchodu příslušníků SS. Historická událost, při níž za druhé světové války v Osvětimi vyhaslo více než milion lidských životů, se odehrála před 77 lety. Nedá se ovšem říct, že se z ní lidstvo za ty roky poučilo. Podobné věci se v různých koutech světa bohužel stále dějí a my víceméně jenom mlčky přihlížíme.

Dojemné snímky

Už dřív dala zpravodajská agentura Reuters dohromady kolekci portrétů několika přeživších. Někteří z nich se nechali vyfotit také se snímky svých příbuzných, kteří už neměli to štěstí a tábor nepřežili.

Na fotografie se podívejte v galerii...

Související články

Další články

Nejnovější kauzy