Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2019 Extra Host (pořad) demonstrace proti Babišovi Události roku 2019

Nejnovější kauzy

Mezinárodní den leváků: Věděli jste, které celebrity se nepodepisují pravačkou?

+ Dalších 9 fotografií
galerie
Na 13. srpen připadá Mezinárodní den leváků. Je leváctví v životě výhodou, nebo spíše překážkou? Mezi leváky je spousta úspěšných osobností, které to v životě daleko dotáhly. O špatném vlivu tedy nemůže být řeč. Věděli jste, že mezi slavnými leváky je i Lady Gaga (33) nebo Tatiana Vilhelmová (41)?

Mezi slavné leváky patří i kreslená postavička Bart Simpson, který je bezpochyby slavný už několik desetiletí. Leváctví se dědí i v královské rodině. První levačkou byla královna Viktorie, potom Williamova prababička královna matka i její manžel Jiří VI., u kterého se snažili leváctví přeučit. Tím se u něho projevila koktavost, která je ukázána ve filmu Králova řeč. Levákem je i princ Charles a princ William.

Mezi vlivné muže, kteří se podepisují levou rukou, patří i bývalý americký prezident Barack Obama. Také hodně úspěšných sportovců je levorukých. Například české trio Martina Navrátilová, Petra Kvitová a Lucie Šafářová.

Levorukých herců je rovněž spousta. Mezi ně patří Angelina Jolie, Nicole Kidman, Julia Roberts, Morgan Freeman, Keanu Reeves, Jim Carrey a z českého prostředí píše levou rukou Tatiana Vilhelmová (41) nebo Jiřina Bohdalová.

Z muzikantů jsou leváci Paul McCartney či Robert Kodym, oba dva také drží kytaru obráceně. Slavnou levačkou je i Lady Gaga (33).

Mohlo by vás zajímat

Další články