Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Mezi oběťmi jsou tři děti: Děsivé výpovědi svědků požáru paneláku v Bohumíně mluví o pekle

Mezi oběťmi jsou tři děti: Děsivé výpovědi svědků požáru paneláku v Bohumíně mluví o pekle
Zdroj: archiv David Škrobala
Tragédie
V sobotní podvečer zachvátil panelový dům v Bohumíně strašlivý požár. K neštěstí podle policie došlo v 11 patře. Jak uvedli svědci, z oken paneláku vyskočilo několik lidí. Zuřivé plameny si vyžádaly už jedenáct životů. Několik svědků popsalo hrůzné momenty z místa požáru.

K opravdu tragické události došlo v sobotu v podvečer v Bohumíně na Karvinsku. V Nerudově ulici začal hořet panelák. Plameny šlehaly z 11. patra. Oheň se už naštěstí podařilo dostat pod kontrolu.

Nicméně i tak má požár tragické následky. Policie informovala, že v důsledku požáru zemřelo 10 lidí. Hasiči později informaci upřesnili, že na místě je už 11 mrtvých. Mezi obětmi mají být i děti, mluví se nejméně o třech, obětí má být nejméně jedenáct...

Děsivá svědectví

Podle svědků události na místě vyskočilo několik lidí z okna, což potvrdili i hasiči. Lidí, jež se pokoušelo zachránit skokem z okna, bylo celkem 5. Podle šéfa moravskoslezských hasičů, který mluvil pro CNN Prima News, nikdo z těch, jež skákali z okna, nepřežil.

"Hrůza. Slyšela jsem volání o pomoc až na dětském hřišti u Lidlu,“ napsala svědkyně na sociální síti.

"Pod okny, kde byli, nikdo nebyl jen lidi. Hasiči byli pod balkonem, vůbec se nic nedělo. Lidé řvali, ať jim pomohou a nic, nejmíň 4 jsem viděla. I děti pak padaly, nic jim nezbývalo, když je plameny šlehaly. Od čeho jsou, hnus. Měli se snažit hasit a ne až vyskákali.

"Lidi na hasiče řvali, ať jedou přes trávník a oni to i tak objížděli. Šlo o životy, ne trávník. Podcenili situaci," komentoval jeden ze svědků.

"Chyba hasičů. I policie to už potvrdila. Jeli jinak než měli, lidé jím ukazovali cestu a oni to objížděli kolem školky. Aby toho nebylo málo, tak zastavili na opačné straně. První 4 lidé skočili než začali tahat nějakou plachtu. Hrozná chyba hasičů," informoval další ze svědků tragické události.

"Vyšel jsem z domu a k nám na Nerudovu dojela jednotka hasičů. Lidi na ně řvali, ať jedou doprava. Ukazovali jim, kudy jet, protože mohli projet po chodníku mezi hřištěm a školkou. Místo toho se začali otáčet a jeli okolo. Díky této chybě tam byli podstatně později," napsal další svědek.

Související články

Další články