Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Mezi Němci a uprchlíky zuří válka: V Chotěbuzi se rozdával slzný plyn!

Zdroj: Profimedia
Ve východoněmeckém městě Chotěbuz dochází opakovaně ke střetům Němců a Syřanů. Rozbroje ve městě dokládá situace, která nastala ve středu kolem 18. hodiny. Policie tam narazila na šest mužů, kteří kolemjdoucím rozdávali nejen letáky krajně pravicové Národnědemokratické strany Německa (NPD), ale i slzný plyn. Informace přinesl portál Spiegel Online.

Policie vyhodnotila sraz šesti příznivců strany NPD, kteří v podvečer rozdávali letáky s logem zmíněné strany vyzývající k zastavení imigrace do Německa, jako nepovolený. Nebyl totiž schválený úřady. Muži se věkově pohybovali mezi 17 a 32 lety, z nichž jeden byl dokonce členem krajně pravicové strany. Soukromým shomážděním chtěli zřejmě podpořit už tak vyhrocenou atmosféru města.

Zbývající letáky i slzný plyn policie zabavila. Není tomu dlouho, co strážci zákona řešili v Chotěbuzi další potyčku, kdy v obchodním centru došlo ke rvačce mezi Syřanem a o pět let mladším krajanem. Útočník byl vzat do vazby a posléze dostal zákaz pohybovat se v centru města. Důvodem mělo být i jeho dřívější agresivní chování, píše Spiegel Online

Mezi Němci a především syrskými uprchlíky dochází ke střetům v braniborském městě opakovaně. Policie má proto oči na stopkách a klid v ulicích kontrolují posílené hlídky. Žadatelé o azyl tedy momentálně nemají šanci v Chotěbuzi uspět. Alespoň prozatím tak rozhodly úřady.

Související články

Další články