Jeff Bezos vlastní 16 procent Amazonu, který v roce 1994 založil v Seattlu v garáži a zabýval se zpočátku pouze prodejem knih. Jeho majetek je odhadován na 12 miliard USD (2,3 bilionu Kč).

K tomuto nepředstavitelnému jmění přišel díky nárůstu akcií Amazonu v souvislosti s nákupní horečkou Black Friday po celém světě. Akcie Bezosovy firmy totiž vzrostly o neuvěřitelných 18 % oproti loňskému roku. V přepočtu tak za jediný den dokázal vydělat téměř dva a půl miliardy dolarů.

Podle Forbesu je Jeff Bezos nejbohatším mužem světa již od října roku 2017, kdy předběhl Billa Gatese. Tito dva velikáni mezi sebou neustále soupeří o prvenství v této kategorii.

Mezi sto nejbohatších lidí světa se probojovalo i šest Čechů, přičemž stále vede Petr Kellner s majetkem za 15,5 mld dolarů. Kellner se tak umístil na 88. místě. Za Petrem Kellnerem se drží Karel Komárek, Radovan Vítek, Andrej Babiš (63) Daniel Křetínský a Pavel Tykač.

Majetek Jeffa Bezose se od loňského roku zvýšil o více než 39 miliard. V letošním žebříčku je nejzajímavější, že se tam objevili lidé ze zemí jako Maďarsko nebo Zimbabwe.