Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

Mezi největší miliardáře světa se probojovalo 6 Čechů: Nejbohatším mužem planety je ale Jeff Bezos

Jeff Bezos je nejbohatším mužem planety.
Zdroj: profimedia
Časopis Forbes opět sestavil žebříček stovky nejbohatších lidí planety. Probojovalo se do něj šest Čechů a deset žen. Nejbohatším člověkem na světě je Jeff Bezos (54). Bývalého nejbohatšího muže světa Billa Gatese (62) však předběhl už v říjnu letošního roku. Navíc se stal jediným člověkem na světě, který disponuje majetkem přes 100 miliard dolarů.

Jeff Bezos vlastní 16 procent Amazonu, který v roce 1994 založil v Seattlu v garáži a zabýval se zpočátku pouze prodejem knih. Jeho majetek je odhadován na 12 miliard USD (2,3 bilionu Kč).

K tomuto nepředstavitelnému jmění přišel díky nárůstu akcií Amazonu v souvislosti s nákupní horečkou Black Friday po celém světě. Akcie Bezosovy firmy totiž vzrostly o neuvěřitelných 18 % oproti loňskému roku. V přepočtu tak za jediný den dokázal vydělat téměř dva a půl miliardy dolarů.

Podle Forbesu je Jeff Bezos nejbohatším mužem světa již od října roku 2017, kdy předběhl Billa Gatese. Tito dva velikáni mezi sebou neustále soupeří o prvenství v této kategorii.

Mezi sto nejbohatších lidí světa se probojovalo i šest Čechů, přičemž stále vede Petr Kellner s majetkem za 15,5 mld dolarů. Kellner se tak umístil na 88. místě. Za Petrem Kellnerem se drží Karel Komárek, Radovan Vítek, Andrej Babiš (63) Daniel Křetínský a Pavel Tykač.

Majetek Jeffa Bezose se od loňského roku zvýšil o více než 39 miliard. V letošním žebříčku je nejzajímavější, že se tam objevili lidé ze zemí jako Maďarsko nebo Zimbabwe.

Související články

Další články