Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tomáš Řepka Jasmina Alagič Počasí Dlouhovláska

Nejnovější kauzy

Meteorologové ZPŘÍSNILI VÝSTRAHU: Hlídejte si malé pejsky, hrozí VICHŘICE

+ Další fotografie
Počasí
V pondělí byla zpřísněna výstraha před silným větrem. Během dnešního dne by mohl vítr dosáhnout až 90 km/h v nárazech. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) také nadále udržuje v platnosti výstrahu před nebezpečím požáru.

Úterní ráno zasáhla Česko vichřice, ale nejsilnější vítr se očekává v odpoledních hodinách a v noci na středu. Měla by být zasažena většina republiky kromě jihozápadních Čech a severovýchodu Moravy a Slezska. Vítr může dosáhnout v nárazech až 90 km/h. S nadsázkou se říká, že to je vítr schopný zvednout do vzduchu i hodně malého pejska.

Meteorologové se v důsledku přetrvávajícího suchého a teplého počasí s nedostatkem srážek hrozí nebezpečí vzniku požárů. Přechodně výraznější nárůst vzniku a zejména šíření požárů očekávají v úterý ve spojitosti s čerstvým jihovýchodním nárazovým větrem.

Lidé by měli omezit túry na horách a měli by být více opatrní při pohybu v lese, kvůli možnému pádu stromů či lesních porostů. Nikdo by také neměl odhazovat nedopalky na zem. A už vůbec nerozdělávat oheň například v lese. Kvůli suchu je zvýšené riziko vzniku požárů.

Mohlo by vás zajímat

Další články