Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Meteorologové vydali výstrahu: Řítí se na nás vydatné deště, hrozí povodně a záplavy

Meteorologové vydali výstrahu: Řítí se na nás vydatné deště, hrozí povodně a záplavy
Zdroj: Adolf Horsinka / MAFRA /Profimedia.cz
+ Další fotografie
Počasí
V neděli můžeme v Česku očekávat silné deště. Meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) vydali v platnost výstrahu, kde upozorňují na vydatné deště a zároveň varovali Moravskoslezský kraj před povodněmi.

Český hydrometeorologický ústav vydal v platnost hned dvě výstrahy s jevem vysoké pravděpodobnosti výskytu. Češi by na neděli měli počítat s opravdu vydatnými dešti, které do republiky dorazí. "Od severovýchodu bude přes naše území přecházet okluzní fronta spojená s tlakovou níží nad Ukrajinou," uvedl ČHMÚ.

ČHMÚ upozorňuje, že je možnost zvýšeného odtoku vody z krajiny a průtoku vody přes komunikace. Bude snížená viditelnost a hrozí riziko aquaplaningu. Při deštivém počasí je třeba snížit rychlost jízdy autem a jet velmi opatrně. "Nevstupovat a nevjíždět do proudící vody a zatopených míst," připomíná ČHMÚ.

Krom deštivého počasí varují před povodňovou bdělostí. V ohrožení je především Moravskoslezský kraj. Konkrétně před povodněmi meteorologové varují města Český Těšín, Frýdek-Místek, Frýdlant nad Ostravicí, Havířov, Jablunkov, Karviná, Orlová a Třinec.

Výstraha před povodněmi platí od nedělní 9. hodiny ranní až do pondělního rána. "Vzhledem k dešti a předchozímu nasycení v povodí Olše očekáváme výraznější vzestupy místy i s překročením prvního stupně povodňové aktivity, a to zejména na menších tocích," dodal ČHMÚ.

Monika Bagárová dál kojí dvouletou dceru: Nevím, jak přestat!

Související články

Další články

Nejnovější kauzy