Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Ivana Gottová StarDance 2019 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Meteorologové vydali výstrahu před silným větrem: Vichřice zasáhne celé Česko

počasí
Meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu vydali výstrahu před silným větrem. Ten zasáhne celé území České republiky, nejsilnější však bude na horách a především na hřebenech. Vichřice se k nám žene z Dánska, výstraha platí od pondělní druhé hodiny ranní do osmé hodiny večerní.

Přes Dánsko bude v pondělí 30. září rychle postupovat tlaková níže nad Pobaltí. Při jejím postupu bude nad naším územím zesilovat západní až jihozápadní vítr, v nárazech bude mít rychlost 15 až 25 m/s (55 až 90 km/h), na horách až 30 m/s (až 110 km/h). Vítr bude slábnout během pondělního večera.

Podle meteorologů hrozí nebezpečí úrazu uvolněnými předměty a zlomenými větvemi, možné komplikace v dopravě. Doporučuje se zajistit okna, dveře a odstranit nebo upevnit volně uložené předměty.

Vítr může lámat i stromy, a proto je možné, že nastanou i komplikace v dopravě. Je třeba dbát zvýšené opatrnosti při pohybu venku a při řízení vozidel. Na horách omezit túry a nevydávat se zejména do hřebenových partií.

Mohlo by vás zajímat

Další články