Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Meteorologové vydali výstrahu! Od dnešní noci hrozí na území Česka náledí a sněžení

Zdroj: Profimedia
počasí
V neděli 18. 11. odpoledne a večer k nám postoupí studená fronta od severovýchodu, za ní k nám bude kolem tlakové výše nad Skandinávií proudit studený vzduch.

V neděli 18. 11. večer se místy vyskytne sněžení, které bude na teplejším povrchu odtávat. V polohách pod 300 m n. m. se zpočátku objeví i srážky smíšené. Během noci budou teploty klesat pod bod mrazu, mokré povrchy budou namrzat a na neošetřených komunikacích se bude místy tvořit náledí. V důsledku tání sněhu přes den bude docházet k opětovné tvorbě náledí i během dalších nocí.

Doporučení ke zmírnění následků jevů: Lokálně se bude vytvářet náledí nebo zmrazky. Vozovky a chodníky budou místy kluzké, řidiči a chodci by měli věnovat zvýšenou pozornost místním podmínkám.

V pondělí ráno očekáváme zejména v Čechách (odpoledne také v Jeseníkách) výskyt sněhových srážek, sníh bude padat i v nižších nadmořských výškách. Už dopoledne však bude teplota stoupat nad bod mrazu, nejvyšší odpolední teploty v pondělí očekáváme do čtyř stupňů Celsia.

Napadaný sníh se tak udrží pouze ve vyšších nadmořských výškách. Výskyt sněhových srážek očekáváme v menší míře i na Moravě. K večeru se bude opět ochlazovat, vyskytnout se tak může náledí stejně jako v předchozích dnech.

Související články

Další články