Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Meteorologové vydali další výstrahu před lijáky: Ženou se přívalové deště a bouřky

Meteorologové vydali další výstrahu před lijáky: Ženou se přívalové deště a bouřky
Zdroj: Pixabay
Počasí
Deštivé dny zatím nekončí. Do Česka má dorazit další vlna lijáků, před kterými varuje Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Výstraha se týká především tří krajů, v některých pak hrozí i povodně.

Varování ČHMÚ před silnými bouřkami se týká především Olomouckého, Zlínského a Moravskoslezského kraje. V těchto oblastech se očekávají silné bouřky s krátkodobými úhrny srážek kolem třiceti milimetrů. Výstraha je platná od čtvrtka od odpoledních hodin do půlnoci.

Hrozí i lokální povodně

Pro Zlínský a Moravskoslezský kraj pak ČHMÚ vydal varování před povodněmi, které platí od čtvrtka do pátku. Nejvíce zasažené oblasti by měly být Rožnov pod Radhoštěm, Valašské Meziříčí, Vsetín, Frenštát pod Radhoštěm, Frýdek-Místek, Frýdlant nad Ostravicí, Jablunkov, Kopřivnice, Nový Jičín a Třinec. Řeky a potoky by měly dosáhnout maximálně prvního (nejnižšího) stupně, přičemž zvednutí hladiny se čeká především u menších toků.

Doporučení ke zmírnění následků jevu:

Lokálně se očekává přívalový déšť s ojedinělým rozvodněním malých toků, zatopení například podchodů, podjezdů a sklepů. Nárazy větru mohou lámat větve stromů. Nebezpečí mohou představovat také kroupy a blesky. Je třeba dbát na bezpečnost, zejména s ohledem na nebezpečí zásahu bleskem a úrazu padajícími a poletujícími předměty. Při řízení vozidla v bouřce se doporučuje snížit rychlost jízdy a jet velmi opatrně.

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy