Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tomáš Řepka Jasmina Alagič Počasí Dlouhovláska

Nejnovější kauzy

Meteorologové varují před silným větrem a nebezpečím požárů. Tyto kraje budou nejvíce zasaženy

+ Další fotografie
výstraha
Meteorologové varují před silným větrem, který zasáhne Česko v úterý. Výstraha platí až do středy, kdy by měl vítr slábnout. Zároveň platí výstraha před nebezpečím požárů, které kvůli suchu a větru může narůstat. Výstrahu vydal Český hydrometeorologický ústav.

Výstraha silného větru platí od úterní třetí hodiny ranní do středečních ranních hodin pro kraje Hlavní město Praha, Středočeský kraj, Jihočeský kraj (Blatná, České Budějovice, Dačice, Jindřichův Hradec, Milevsko, Písek, Soběslav, Strakonice, Tábor, Trhové Sviny, Třeboň, Týn nad Vltavou, Vodňany), Ústecký kraj, Liberecký kraj, Královéhradecký kraj, Pardubický kraj, Kraj Vysočina a Jihomoravský kraj.

Silný jihovýchodní vítr by měl foukat s nárazy kolem 70 km/h a měl by kulminovat v úterý odpoledne a v podvečer.

V úterý v poledne by pak měl vítr zasáhnout i kraj Olomoucký, Zlínský (Bystřice pod Hostýnem, Holešov, Kroměříž, Luhačovice, Otrokovice, Uherské Hradiště, Uherský Brod, Valašské Klobouky, Vizovice, Zlín).

Meteorologové zároveň doporučují opatření proti větru. Doporučuje se zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně uložené předměty, zabezpečit skleníky apod. Také je potřeba dbát zvýšené opatrnosti při pohybu venku a při řízení vozidel. Na horách omezit túry a nevydávat se zejména do hřebenových partií.

Mohlo by vás zajímat

Další články