Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 koronavirus Výměna manželek 2020

Nejnovější kauzy

Meteorologové varují před mrznoucím deštěm a ledovkou: Nehody uzavřely dálnici D1

Zdroj:
výstraha
Zima je tady. Od sobotního rána řidičům komplikovala situaci ledovka a na některých místech České republiky mrznoucí déšť. Český hydrometeorologický ústav vydal výstrahu a špatné počasí zkomplikovalo cestu řidičům také na dálnici D1.

„Nebezpečí úrazů při uklouznutí. Problémy v dopravě, zvýšená nehodovost. Při pohybu venku je třeba chodit velmi opatrně, starší nebo méně mobilní lidé by měli omezit vycházení ven. Řidičům se doporučuje sledovat dopravní zpravodajství a jezdit velmi opatrně. Počítat s prodloužením doby jízdy,“ varuje Český hydrometeorolo­gický ústav.

Meteorologové předpovídají, že teploty by v noci mohly klesnout pod nulu. „V čerstvém západním proudění bude postupovat přes střední Evropu frontální systém. V noci očekávejme oblačno až polojasno, na horách přechodně až zataženo. Ojediněle, na horách zpočátku místy přeháňky, nad 1000 m sněhové. Na Moravě ojediněle mlhy i mrznoucí. Nejnižší teploty 5 až 1 °C, při slabším větru ojediněle až –1 °C,“ zní předpověď.

Na D1 došlo kvůli ledovce kolem osmé hodiny ranní k několika nehodám. Na jižní Moravě řešili policisté zhruba patnáct dopravních nehod, za kterými stála právě ledovka. Stále platí, aby řidiči ve výše položených oblastech a na silnicích nižší třídy dávali obzvlášť pozor.

„Některá místa, především mosty, mohou být namrzlá,“ varuje Ředitelství silnic a dálnic. V neděli bude oblačno až polojasno, na horách ojediněle slabý déšť, později odpoledne a večer od západu přibývání oblačnosti a na většině území s občasným deštěm.

Na Moravě ráno a dopoledne ojediněle mlhy i mrznoucí. Nejvyšší teploty 6 až 10 °C, v 1000 m na horách kolem 4 °C.

Související články

Další články