Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Meteorologové varují před extrémní ledovkou: Lidé by neměli vycházet z domu!

Zdroj: profimedia.cz
výstraha
Česko se zatím ani nestihlo vzpamatovat ze dvou ledových dní, které máme za sebou, podle meteorologů ale bude podstatně hůř. Dnešní varování z Českého hydrometeorologického ústavu už mluví o extrémní ledovce a radí, aby lidé opouštěli své obydlí jen v nejnutnějších případech. Dvojnásob to pak platí o jakýchkoliv jízdách autem.

„Pravděpodobné výpadky v dodávce elektřiny, zásobování a zdravotnických služeb. Nebezpečí lámání větví i celých stromů a stožárů elektrických vedení, trhání drátů elektrických vedení,“ popisují meteorologové situaci, která podle jejich očekávání nastane během dnešní noci na území hned několika krajů Česka. Největší pozor by si měli dát lidé na Vysočině, v Olomouckém a Pardubickém kraji, okrajově pak i na jihu Moravy. Ledovka by v některých místech mohla dosáhnout tloušťky až 7 milimetrů.

Komplikace lze očekávat hlavně na silnicích a chodnících. „Doporučuje se pokud možno nevycházet ani nevyjíždět autem. V případě nutnosti jízdy sledovat dopravní zpravodajství a jezdit mimořádně opatrně a počítat s výrazným prodloužením doby jízdy,“ varuje ČHMÚ na svém webu. Řidiči by si tak případné cesty měli opravdu dobře rozmyslet, ale nelze očekávat, že v pondělí ráno budou silnice jak vymetené.

Podobné problémy by příští týden měly opět ustat, protože meteorologové očekávají výrazné oteplení a ani v noci by teploty neměly klesnout pod nulu. Místo sněhu a typického zimního počasí tak Česko čeká spíše déšť.

Související články

Další články