Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Meteorologové varují: Česko zasáhne o víkendu vlna spalujících veder, bude až 37 °C

Extrémní léto je tady.
Zdroj: Profimedia.cz
Předpověď počasí
V posledních dnech Česko sužují neskutečná vedra. Léto je konečně tady a se vší parádou. O víkendu se mají teploty vyšplhat až ke 34 °C, varují meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu. Odborníci varují také před vysokými teplotami a apelují na lidi, aby se vyhýbali přímému sluníčku hlavně v poledních hodinách.

V pátek očekávejme polojasno až skoro jasno, na severu a východě až oblačno a ojediněle přeháňky. Nejnižší noční teploty 15 až 11 °C. Nejvyšší denní teploty 23 až 27 °C. Zatímco v pátek je šance, že na některých místech Česka trošku zaprší a pročistí se vzduch, tak v sobotu přijdou doslova spalující vedra.

V sobotu bude jasno, na severovýchodě až polojasno. Nejnižší noční teploty 12 až 8 °C. Nejvyšší denní teploty 25 až 29 °C, v Čechách místy až 31 °C. Slabý proměnlivý nebo východní vítr 1 až 4 m/s.

V neděli bude ze všech tří dnů nejtepleji. Odborníci doporučují, aby přes poledne nevycházeli ven starší lidé, lidé s nižším tlakem a malé děti. Očekávejme zpočátku polojasno až skoro jasno, postupně od západu přibývání oblačnosti a místy přeháňky a bouřky, ojediněle silné.

Na východě srážky a bouřky až k večeru. Nejnižší noční teploty 20 až 16 °C. Nejvyšší denní teploty 29 až 33 °C, na východě místy až 37 °C.

Související články

Další články