Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Meteorologové varují: Bude to z extrému do extrému! Nejsušší dny vystřídají silné bouřky. Pozor i na kroupy

Čekají nás pěkně silné bouřky!
Zdroj: pixabay
+ Další fotografie
Hydrologické sucho, tak vypadaly minulé dny, které potrápily celou Českou republiku. S počasím je to jak na horské dráze a opět nás čekají šílené změny! Teplo nám navždy odejde a sucha, která sužují naši zem, vystřídají bouřky a déšť. Bude to pěkně z extrému do extrému! Na co si dát ještě v následující dny pozor?

Období sucha se za poslední týden rapidně zhoršila a suché období velmi zasahuje naši krajinu. Vysychají některé části toků, hlavně v povodí Sázavy a Jizery. To se však všechno velmi rychle změní! Nejenže se během dnešní noci pěkně ochladí, ale také nás čekají velmi silné bouřky s krupobitím. Silné přívalové deště mohou také zatopit některá místa!

V průběhu čtvrtečního odpoledne a večera se mohou v centrální části území ojediněle vyskytnout silné bouřky, provázené zejména přívalovými srážkami s krátkodobými úhrny kolem 30 mm, krupobitím a také přechodnými nárazy větru kolem 20 m/s.

S ohledem k dlouhodobému teplému a suchému charakteru počasí nadále přetrvává nebezpečí vzniku a šíření požárů. Teplé a suché počasí bude přetrvávat do pátku 25. 8., kdy studená fronta od západu přinese déletrvající ochlazení a plošně rozsáhlejší srážky, v jejichž důsledku dojde k částečnému snížení rizika vzniku požárů.

Po pátku nás čekají velmi chladné dny, takže zapomeňte na opalování. O víkendu se teploty vyšplhají maximálně na 20 stupnů Celsia.

Související články

Další články