Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Meteorologové už ví, kdy se konečně vrátí tropické léto: Bouřky a déšť vystřídají parné dny

Zdroj: pixabay.com
+ Další fotografie
Předpověď počasí
V posledním týdnu to vypadalo, že si léto vzalo dovolenou a vše naznačovalo tomu, že bychom měli ze skříní vytáhnout bundy a teplé svetry. Tropické teploty vystřídaly bouřky, déšť a zima. Ani tento víkend se na tom nic nezmění. Prázdniny jsou v plném proudu a hezké počasí v nedohlednu. Vrátí se ještě vůbec letní počasí?

Už týden to po celé České republice vypadá, že místo léta přišel rychlý podzim. Letní teploty vystřídaly podzimní a lidé pomalu začali schovávat letní oblečení a místo toho vytáhli bundy a svetry. Bohužel ani příští týden se nedočkáme výraznější změny.

„V neděli k nám bude po zadní straně oblasti nižšího tlaku vzduchu nad východní Evropou proudit chladnější a vlhčí vzduch od severu. V dalších dnech bude do střední Evropy zasahovat od západu nevýrazný výběžek vyššího tlaku vzduchu,“ tvrdí meteorologové z ČHMÚ.

Během víkendu bude střídavě pršet a svítit slunce. Nejnižší noční teploty 14 až 10 °C. Nejvyšší denní teploty 19 až 23 °C, v 1000 m na horách kolem 14 °C. Začátek nového týdne bude velmi podobný jako ten minulý.

V pondělí očekávejme většinou polojasno, ráno ojediněle mlhy nebo nízká oblačnost. Přes den až oblačno a místy přeháňky, ojediněle bouřky. Nejnižší noční teploty 13 až 9 °C. Nejvyšší denní teploty 20 až 24 °C. Podobně jako v pondělí bude v úterý i středu.

Tropické teploty by měly pomalu začít přicházet od čtvrtka, kdy bude polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky. Nejnižší noční teploty 13 až 9 °C. Nejvyšší denní teploty 23 až 27 °C. Slabý proměnlivý vítr do 3 m/s.

V pátek bude polojasno až oblačno, zpočátku místy, postupně jen ojediněle přeháňky. Ojediněle bouřky. Nejnižší noční teploty zpočátku 14 až 10 °C, postupně 18 až 14 °C. Nejvyšší denní teploty zpočátku 25 až 29 °C, postupně 28 až 32 °C.

Související články

Další články