Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Meteorologové bijí na poplach kvůli povodním: Jen u Přerova voda zaplavila 70 domů

Meteorologové bijí na poplach kvůli povodním: Jen u Přerova voda zaplavila 70 domů
Zdroj: HZSCR
+ Dalších 5 fotografií
výstraha
Intenzivní srážky zaměstnávají hasiče již od úterních nočních hodin, kdy řešili přes 200 událostí. Jednalo se převážně o monitory toků, nejvíc v kraji Moravskoslezském, Pardubickém a Zlínském. Meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu varují před povodněmi. Platí nejvyšší stupeň povodňové aktivity.

Hladiny řek v Moravskoslezském kraji se začaly zvedat po úterních vydatných deštích. Třetí stupeň povodňové aktivity stále platí v Opavě v Držkovicích a Děhylově i přesto, že hladiny řek začaly pomalu, ale jistě klesat. Výstraha je v platnosti také pro kraje Pardubický a Jihomoravský.

Během pátku meteorologové sice varují před deštěm, ale situace by se nadále neměla zhoršovat. V souvislosti s vytrvalým deštěm a záplavami vyjížděli hasiči k desítkám událostí také ve Zlínském kraji. Situace se už v regionu uklidňuje, jednotky však na několika místech pokračují v čerpání vody ze zaplavených sklepů.

"V noci už byl klid, přestalo pršet. Ve čtvrtek ráno jsme měli do deseti výjezdů, kdy se odstraňovaly zbylé následky vytrvalých dešťů. Nejčastěji hasiči odčerpávali vodu ze sklepů. Doufejme, že chvíli nebude pršet, situace se zlepší a voda už se nebude nikde vylévat," uvedla pro ČTK mluvčí krajských hasičů Lucie Javoříková.

Od noci ze středy na čtvrtek hasiči zasahovali také v Brodku u Přerova, kde se z břehů vylila Olešnice a zaplavila část obce. Na místě v noci pracovalo 15 jednotek, voda zaplavila 5 tamních ulic a ohrožovala 70 rodinných domů, do 20 z nich vtekla do obytné části. Hasiči objekty zabezpečovali pytli s pískem.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy