Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Počasí Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Městská policie v akci: Dva z populárních herců k policajtům nevzali!

Petrové Reif a Zima.
Zdroj: reprofoto FTV Prima
+ Dalších 6 fotografií
Minimálně dva z herců v podivuhodném seriálu Policie v akci nejsou žádní skuteční strážci zákona, ale obyčejní měšťáci. A ti mají k reálným policistům stejně tak daleko, jako autor těchto řádků k ozubené koloběžce. Důvěryhodnost pořadu tak dostává ještě větší trhliny!

Ne že by Policie v akci vůbec kdy věrohodná byla. Jsou v ní lidé, kteří hrají strašně špatně, nebo jsou ve fyzické kondici, že horší neměla ani Helena Růžičková.

A kdo jsou ti dva, kteří do policejního sboru nepatří?

Petr Reif a Petr Zima. První se už dávno proslavil tím, že si rád jezdí hrát na policistu do USA (je to takový novodobý major Maisner), o druhém víme až ze seriálu, i když po internetu koluje video, na němž v uniformě měšťáka zachraňuje kachničky.

Sám Reif se redakci nedávno ozval, protože se mu nelíbil jeden z článků, v němž o něm byla zmínka. Když jsme se ho zeptali, jestli stihl během poslední doby přestoupit ke skutečné policii, ošíval se a odmítl odpovědět. Jako by se styděl za to, že je ve skutečnosti stále měšťákem. Má snad tuhle práci sám za stigma?

Veřejnost ji tak často opravdu vnímá.

O městských strážnících se často říká, že k nim berou ty, které by ať už kvůli fyzickým prověrkám nebo po psychologických testech k Policii ČR nikdy nevzali. Těžko říct, nakolik je to pravda, zatímco má ale řada lidí s policisty výborné zkušenosti, s těmi městskými, jež někteří nelichotivě označují za ochranku s pravomocemi, většinou spíš ty špatné až nejhorší.

Proto byl třeba obrovsky populární i Mike Ye Pán a jeho protiměšťácká videa, než to začal přehánět s urážkami a provokacemi.

Proč lidé nesnáší měšťáky?

Kdyby se dělala anketa, nakolik jsou městy zřizované strážnice přínosné pro občany, asi by drtivě vyhrála možnost, že vůbec.

Naprostá většina lidí si myslí, že se zaměstnanci měst v uniformách starají jen o vybírání pokut a na ochranu a pomoc občanům už jim moc času nezbývá. Přesto mají bůhvíproč skoro stejné pravomoci jako státní policisté, kteří jsou naprosto jiná liga a na policisty si na rozdíl od strážníků nemusejí jen hrát někde v seriálu či v cizině.

Třeba ale oba pány práce pro město baví a nikdy by ke skutečné policii jít nechtěli. Raději možná loví kachničky, řeší bezdomovce, a hlavně ty pokuty a milují když při nedostatečném počtu rozdaných postihů v minulém měsíci dostanou od šéfů vynadáno…

Související články

Další články