Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Messenger měl obří výpadek: Zprávy nešlo zobrazit ani odeslat, hlásili lidé z celého světa

Zdroj: Profimedia
+ Další fotografie
fb
Aplikace Messenger od služby Facebook měla výpadek. Nefunkčnost, respektive nemožnost zobrazení příchozích zpráv a odesílání, hlásili uživatelé z celého světa. Na webu Isitdownrightnow.com se o tom lidé navzájem informovali a výpadek evidovali například i v Bangladéši či Alžírsku. Funkčnost začali hlásit po třetí hodině odpolední.

Uživatelé aplikace Messenger se ve čtvrtek začali potýkat s velkým výpadkem této služby. Zprávy nebylo možné odesílat ani přijímat a problém se týkal mnoha zemí celého světa. Na webu Isitdownrightnow­.com ho hlásili lidé z Česka, ale také Polska, Francie nebo také Alžírska, Bangladéše či Kypru a Filipín.

Porucha se projevuje různě, někteří lidé se nemohli na Messenger vůbec dostat, těm, kterým se to podařilo, se zprávy buď nezobrazovaly, nebo nebylo možné je odeslat. Ti, kteří se pokoušeli skrz aplikaci s někým spojit, si stěžovali, že se jejich zprávy buď neodešlou vůbec, nebo i s několikami­nutovým zpožděním.

Messenger je službou společnosti Facebook, ta zatím nevydala k výpadku žádné prohlášení. Neví se tedy, co přesně za ním stojí. První uživatelé poruchu evidovali už po deváté hodině ranní a aplikace začala znovu fungovat po třetí hodině odpolední.

Žaloba

Výpadek Messengeru přišel jen den poté, co úřady ve Spojených státech zažalovaly amerického provozovatele internetové sociální sítě Facebook. Toho viní z porušování pravidel hospodářské soutěže. Federální obchodní komise uvedla, že bude v rámci žaloby usilovat o soudní opatření, které by mohlo zahrnovat požadavek, aby Facebook prodal aplikace Instagram a WhatsApp.

Související články

Další články