Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Mešita Tomia Okamury: Vilu za 20 milionů mu staví cizinci! eXtra.cz bylo na místě, podívejte se

+ Dalších 21 fotografií
Už podruhé se na sociálních sítích šíří fáma, že se na pražském Břevnově staví nová mešita. Pravda je ale taková, že si v luxusní vilové čtvrti staví sídlo Tomio Okamura (46). Na opulentním domě, složeném z desítky válců, pro šéfa protiuprchlické strany SPD pracují cizinci. Redaktoři eXtra.cz se na místo vypravili a zeptali se místních, jaké pocity v nich „Okamurova mešita“ budí.

Luxusní sídlo si Tomio Okamura (46) staví na pražském Břevnově. Tisíce lidí si o víkendu nechaly nalhat, že v metropoli roste další mešita. "V Praze probíhá stavba mešity pro muslimy, tajně schválená ještě za vlády ANO. Sdílejte, než to smažou," stálo u fotky Okamurovy rozestavěné vily.

Fáma je paradoxní o to víc, že Okamura si vybudoval pověst na odmítání muslimů a přistěhovalců vůbec. Jak ale eXtra.cz na místě zjistilo, dělníci přítomní na stavbě nejsou Češi, nebo čeština přinejmenším není jejich rodným jazykem.

Šéf protiuprchlické strany SPD se pořádně plácl přes kapsu. Vila ho měla stát nezanedbatelných 20 milionů. Unikátní dům, jenž prý nemá na světě obdoby, je složen z desítky válcových tubusů. Některé jsou tak malé velikosti, že se v nich Okamura snad ani nepohne. Návrh zpracoval renomovaný švýcarský architekt Christian Kerez (57).

Mešita? Spíš opulentní dortík

Sousedé chtěli stavbě "mešity" zabránit, patřičná povolení ale Okamura nakonec získal. "Já bych v tom rozhodně bydlet nechtěla. Nechci ale nikoho urazit, jemu se tam snad bude líbit," řekla jedna z nastávajících sousedek. "Je to jako opulentní dortík, hrůza," přitakala další.

Najdou se ale i místní, kteří nemají s válcovitou stavbou problém. "Líbí se mi, i když se teda všichni diví, proč je to v takovém stylu. Ale já to chápu, myslím si, že to je zkrátka jeho styl," myslí si paní, jež očividně patří mezi Okamurovy příznivce.

Základní kámen chtěl Tomio Okamura položit už v roce 2014. Tehdy mu v tom však zamezili úředníci městské části. Proto si počkal na změnu stavebních předpisů a začátkem minulého roku nakonec mohl začít stavět.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy