Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Měsíční výhled počasí: V neděli budou Česko spalovat EXTRÉMNÍ TROPY, v červenci přijde ochlazení

Zdroj: Pixabay
teploty
Podle meteorologů se už v červenci mohou obyvatelé Česka dočkat úlevy od tropů, které území republiky v posledních dnech sužovaly. V následujícím měsíci má přijít mírné ochlazení, nejvyšší denní teploty by v průměru neměly dosahovat ani 30 stupňů. Na neděli ale byla vydána výstraha, teploty totiž stoupnou i nad 38 stupňů a hrozí nebezpečí požárů!

Červenec už klepe na dveře a společně s ním přichází i mírné ochlazení, které nepochybně vyprahlému území Česka uleví. V neděli nás ale ještě potrápí extrémně vysoké teploty, meteorologové vydali výstrahu před vysokým stupněm nebezpečí. Kde všude hrozí?

V neděli mohou teploty znovu vystoupat až nad 38 °C, s tímto vzestupem teplot přichází i nebezpečí vzniku a šíření požárů. Lidem hrozí přehřátí a dehydratace, doporučuje se dodržovat pitný režim, zvýšit konzumaci neslazených nealkoholických nápojů, které je vhodné kombinovat s minerálními vodami. Omezit tělesnou zátěž a nepobývat na přímém slunci v poledních a odpoledních hodinách. Nenechávat děti nebo i zvířata v automobilech zaparkovaných na přímém slunci. Věnovat zvýšenou pozornost malým dětem, starším a nemocným občanům. Výstraha platí pro tyto kraje: Hlavní město Praha, Středočeský kraj, Jihočeský kraj, Plzeňský kraj, Karlovarský kraj, Ústecký kraj, Liberecký kraj (Česká Lípa, Frýdlant, Liberec, Nový Bor, Turnov), Královéhradecký kraj (Dobruška, Dvůr Králové nad Labem, Hořice, Hradec Králové, Jaroměř, Jičín, Kostelec nad Orlicí, Náchod, Nová Paka, Nové Město nad Metují, Nový Bydžov, Rychnov nad Kněžnou)

A jaké bude počasí v červenci? Po teplotně silně nadprůměrném červnu meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu předpokládají, že červenec jako celek bude teplotně průměrný. První týden července bude pravděpodobně na rozhraní průměrný/nadprůměrný, další tři týdny července by měly být teplotně průměrné. Týdenní průměry nejnižších nočních teplot mají být zhruba kolem 13 °C, nejvyšších denních teplot kolem 26 °C. Srážkově bude první a pravděpodobně i druhý týden července podprůměrný. Třetí a čtvrtý týden července by měly být srážkově průměrné.

Související články

Další články