Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Měsíční předpověď počasí: Srpen bude stabilnější, bez úmorných veder. První týden proprší

Měsíční předpověď počasí: Srpen bude stabilnější, bez úmorných veder. První týden proprší
Zdroj: unsplash.com
+ Další 4 fotografie
předpověď
Je tu druhý prázdninový měsíc a vypadá to, že bude o něco lepší než ten předchozí. Zatímco v červenci se slunečné dny střídaly se silnými bouřkami a vydatnými dešti, srpen bude o něco stabilnější. Zeptali jsme se meteoroložky Dagmar Honsové, jak to se srpnem vypadá. A extrémně vysoké teploty nečekejte.

Prázdniny jsou v půlce a počasí se začíná uklidňovat. Červenec byl jako na horské dráze, srpen by už mohl být o fous lepší. Stále to však nepřipomíná léto, na které jsou Češi zvyklí.

"Z výhledu počasí na srpen to vypadá, že druhý prázdninový měsíc přinese stabilnější počasí než červenec – neočekává se tolik přechodů frontálních systémů," prozradila Dagmar Honsová. "Zřejmě bude i více dnů na koupání. Ale nevypadá to ani na žádné extrémně vysoké teploty," dodala meteoroložka.

Období od 1. - 10. srpna

Zpočátku a ve druhé polovině období polojasno, jinak oblačno až zataženo, občas déšť, přeháňky a místy bouřky, ojediněle i silné. Po ránu ojediněle mlhy. Ranní teploty 18 až 11 °C. Denní teploty zpočátku období 27 až 34 °C, po přechodu front 19 až 24 °C, postupně 23 až 30 °C.

Období 11. - 20. srpna

Převážně jasno nebo polojasno, při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky nebo bouřky. Na frontách až zataženo a srážky i bouřky četnější. Ranní teploty 16 až 11 °C. Denní teploty 25 až 30 °C, přechodně 21 až 26 °C.

Období 21. - 31. srpna

Převážně polojasno, jen při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky nebo bouřky. Ranní teploty 14 až 8 °C. Denní teploty 20 až 27 °C.

Dominika Mesarošová promluvila o rozšíření rodiny: S partnerem nemají společný pohled na budoucnost

Související články

Další články

Nejnovější kauzy