Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Ivana Gottová Výměna manželek StarDance 2019

Nejnovější kauzy

Měsíční předpověď počasí: Říjen přinese prudké ochlazení, ledový vzduch a sníh

výhled
Zatímco ještě začátkem týdne si užijeme babí léto, už ve čtvrtek ale přijde první ochlazení, které na hřebeny hor přinese i sníh. Průměrné denní teploty ke konci měsíce října budou dosahovat 12 stupňů. Hovoří o tom měsíční výhled Českého hydrometeorologického ústavu.

Zatímco ještě v úterý se nejvyšší denní teploty vyšplhají až nad 22 stupňů, ve čtvrtek už přijde znatelné ochlazení na 14 stupňů v maximech, které na hřebeny hor přinese i první říjnový sníh. Měsíční výhled Českého hydrometeorolo­gického ústavu hovoří o tom, že vyšších teplot už si neužijeme.

V prvních dvou týdnech předpovědi (30. 9.-13. 10.) jsou předpokládány týdenní průměry nejvyšších denních teplot kolem 16 °C, ve třetím týdnu předpovědi (14.-20. 10.) kolem 13 °C, ve čtvrtém týdnu předpovědi kolem 12 °C. Srážkově bude první týden předpovědi (30. 9.-6. 10.) nadprůměrný, druhý týden předpovědi (7.-13. 10.) průměrný až mírně nadprůměrný, poslední dva týdny předpovědi jsou očekávány kolem dlouhodobého průměru.

Mohlo by vás zajímat

Další články