Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Měsíční předpověď počasí: Na opalování to letos moc nevypadá, na Česko se valí deště

Tento týden se budou hodit deštníky.
Zdroj: pixabay
deštivé počasí
Letní teploty jsou v České republice zatím v nedohlednu. Český hydrometeorologický ústav předpověděl počasí na celý nadcházející měsíc. Ten upozorňuje, že teploty budou spíše podprůměrné a srážky naopak nadprůměrné.

"Předpokládáme, že období od 20. července do 16. srpna 2020 bude teplotně průměrné až slabě podprůměrné," informoval Český hydrometeorologický ústav. Dodává, že maximální denní teploty se budou pohybovat kolem 27 °C. Uprostřed týdne se však sníží a dosáhnou 21 °C. Ke konci týdne ale zase o pár stupňů stoupnou.

V noci se pak výrazně ochladí. Příští týden budou teploty zpočátku dosahovat 14 °C, během dalších dnů se však sníží na 10 °C až 12 °C.

Počasí bude ale do poloviny srpna spíše srážkově průměrné až slabě nadprůměrné. Na opalování to tedy moc nebude. Letošní léto se tak bude spíše podobat deštivému podzimu. "Týdenní úhrny se budou pohybovat většinou kolem 20 mm," dodal ČHMÚ.

Ani meteoroložka Dagmar Honsová nevidí letošní léto slibně. "Proměnlivo bude do konce července a také v prvních dvou srpnových dekádách. Hlavní roli bud hrát deštník, pláštěnka a dlouhý rukáv," řekla pro eXtra Honsová. Tvrdí také, že takové léto zažilo Česko naposledy v roce 2008.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy