Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Měsíční předpověď: Letní počasí vystřídá zima a déšť, květen bude teplotně podprůměrný

Zaprší i přes vysoké teploty.
Zdroj: Profimedia
+ Další 2 fotografie
počasí
Meteorologové předpovídají, že se v příštích týdnech příliš neohřejeme, ba naopak. Už v pondělí vtrhne do Česka studená fronta, která s sebou přinese déšť a podprůměrné teploty. Ani další tři týdny to nevypadá na typické jarní počasí. V nižších polohách může i nasněžit. Chladnější počasí bude podle Českého hydrometeorologického ústavu přetrvávat až do prvního červnového týdne.

Téměř letní víkend vystřídají velmi nízké teploty doprovázené deštěm. Ledoví mužíci se v úterý ohlásí v plné síle, jelikož by teploty mohly ráno klesat pod bod mrazu. Ani přes den se příliš vysoko nevyšplhají. Maxima budou dosahovat dvanácti stupňů. Ve vyšších polohách pak může místy napadnout až 15 centimetrů mokrého sněhu.

"Letošní květen bude na délku slunečního svitu rozhodně chudší, než byl duben, který na některých stanicích přinesl vůbec nejdelší délku slunečního svitu v historii měření," uvedla pro eXtra meteoroložka Dagmar Honsová

Až v závěru týdne se opět oteplí, v sobotu se teploty vyšplhají ke dvacítce a bude polojasná až oblačná obloha.

Teploty budou pod průměrem

Další tři týdny od 18. 5. do 7. 6. budou taktéž teplotně průměrné až podprůměrné. Zato srážek bude více než obvykle. Teploty se v souhrnu budou pohybovat kolem 20 stupňů. "Dvě poslední dekády v květnu přinesou dost proměnlivou oblačnost s občasným deštěm nebo přeháňkami, ojediněle i bouřkami," doplnila Honsová.

Podle meteorologů by mělo být nejtepleji na začátku června, kdy budeme moci očekávat teploty kolem 25 stupňů a bude pršet více než obvykle. Další tři červnové týdny budou srážkově průměrné. "Celkově budeme za 20 °C v květnu rádi. S letními šaty a žabkami budeme muset vydržet až do června," shrnula výhled počasí meteoroložka.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy