Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Měsíční předpověď: Čeká nás poslední sněhová nadílka, březen přinese oteplení

Měsíční předpověď: Čeká nás poslední sněhová nadílka, březen přinese oteplení
Zdroj: unsplash.com
počasí
Český hydrometeorologický ústav zveřejnil výhled počasí na měsíc březen. Zatímco ještě v průběhu prvního březnového týdne by mohlo na horách sněžit, v týdnech následujících už by srážky měly být dešťové a přijde oteplení. Jaro se začne hlásit.

Podle meteorologů z Českého hydrometeorologického úřadu bude celý měsíc březen teplotně průměrný, maximálně slabě nadprůměrný a srážkově průměrný. Jaro svůj příchod ohlásí v týdnu od 16. do 22. března, kdy by průměr denních teplot měl dosahovat 11 stupňů.

Nejvíce srážek meteorologové očekávají v prvním týdnu. „První týden vychází výrazně nadprůměrný s úhrnem až kolem 20 mm. V ostatních týdnech se budou úhrny pohybovat od 5 do 10 mm,“ uvedl ČHMÚ.

V prvním březnovém týdnu dojde k ochlazení, protože počasí u nás bude ovlivňovat rozsáhlá oblast nízkého tlaku vzduchu s přílivem vlhčího vzduchu od západu. Podle meteorologů se jedná zřejmě o poslední týden, během kterého ještě může na horách napadnout sněhová nadílka.

Průměrná teplota a teplotní rekordy

Denní teploty se v březnu pohybují průměrně okolo 3,8 stupně. Nejchladněji pak v březnu průměrně bylo roku 1958, kdy teploměry ukazovaly -1,4 stupně. Naopak nejteplejší březnový teplotní průměr byl roku 1981, kdy teploty dosahovaly 7,5 stupně.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy