Trendy tagy Michaela Kudláčková očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Měsíční miminko zabil koronavirus: Nepomohl ani bleskový převoz do nemocnice

Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 5 fotografií
tragédie
Koronavirus útočí na ty nejslabší z nás, kteří nemají šanci se smrtící nákaze ubránit. Bohužel se o tom museli přesvědčit i rodiče malého miminka. Bylo na světe pouhých 6 týdnů, když zemřelo v nemocnici. U novorozeněte se potvrdila zákeřná nemoc COVID-19.

Nejmladší obětí koronaviru na světě je teprve šestitýdenní miminko z amerického Connecticutu. Dítě zničehonic přestalo na cokoliv reagovat, na smrt vyděšení rodiče proto přivolali záchranku.

Na boj o život novorozence už ale bylo pozdě. „Teprve šestitýdenní miminko z Hartfordu na konci minulého týdne přivezli do nemocnice, už mu bohužel nebylo pomoci,“ oznámil tragickou zprávu guvernér amerického státu Ned Lamont. Upozornil na to britský list The Sun.

Virus nezná slitování

Šokující informace se dostala na povrch se zpožděním, protože přítomnost koronaviru u miminka se potvrdila až ve středu. „Potvrdila se u něj nemoc COVID-19. Láme to srdce. Jsme přesvědčeni, že se jedná o nejmladší oběť. Tohle je virus, který útočí na naše nejslabší bez jakéhokoliv slitování,“ dodal Lamont.

Zatím není jasné, zda novorozenec trpěl respiračními problémy nebo jinými koronavirovými příznaky.

Další dětské oběti

Za nejmladší oběť nemoci COVID-19 byl dosud považována 12letá dívka z Belgie. Koronaviru už podlehlo mnoho mladistvých, mezi nimi i 14letý sportovec z Protugalska nebo 16letá Julie z Francie.

Také u nich přišla smrt nečekaně a velice rychle. Na celém světě je už téměř 1 000 000 infi­kovaných.

Související články

Další články