Někteří lidé tvrdí, že důkladné mytí obličeje je velmi agresivní pro vaši pokožku, vznikají vrásky a pleť předčasně stárne. Že obličej stačí lehce očistit zvlhčenou žínkou nebo ubrouskem.

Erica se rozhodla, že vyzkouší sama na sobě, co je na tom pravdy. Po 31 dnů si obličej čistila jen navlhčenou žínkou a vedla o tom internetový blog. Její příběh přinesl Daily Mail.

„Chtěla jsem prostě vyzkoušet, co se stane za jeden měsíc. Zda se moje pleť napne, nebo mi celá popraská a budu vypadat jak ježibaba,“ říká Erica s tím, že rozhodně nečekala, že vlastně omládne.

V roce 2013 plastický chirurg a expert na kůži doktor Des Fernandes uvedl, že dámy, které chtějí vypadat opravdu svěže, by si neměly umývat pleť v dopoledních hodinách. Prý tím z kůže jen odstraní přirozené kožní oleje, které obličej chrání v noci.

„Nejhorší byl první týden, než jsem si zvykla, že jdu do práce bez důkladně vyčištěného obličeje. Měla jsem problémy s mírnou formou akné a zakrývala jsem to,“ vypráví Erica a dodává, že první týden rozhodně neměla pocit, že své pleti prospívá.

„Každý večer jsem měla chuť dát si sprchu a z tváře pořádně vydrhnout celý ten den. Když mi ale máma po týdnu řekla, že vypadám celkem dobře, povzbudilo mě to,“ vypráví blogerka a dodává, že původně plánovala svůj pokus na 21 dnů. Když viděla průběžné výsledky, rozhodla se, že test prodlouží o dalších 10 dnů.

Když pokus končil, plánovala Erica, že opět začne užívat pleťovou vodu a další odličovací prostředky. Jenže zároveň měla pocit, že její kůže je v dokonalé kondici jako nikdy předtím. A hlavně zmizelo akné.

"Připadala jsem si jako vězeň, který jde na popravu a přemýšlí o své poslední večeři. Bála jsem se, že když si obličej zase pořádně umyji, vyrazí mi zase všude akné.“

A pak si Erica vzpomněla na svou babičku. Nepoužívala žádné tonery a odličovací mléka. Jen hadřík a vlažnou vodu a její tvář vypadala skvěle. Rozhodla se, že to bude dělat také tak.

Poslední den pokusu si pleť vyčistila pouze pomocí vody a pokožku zklidnila studeným krémem. Věří, že její pleť zůstane v dokonalém stavu a akné se nevrátí.

„Při mém pokusu jsem si uvědomila, kolik peněz jsem vyhodila za všechny čisticí prostředky, tonery a krémy na akné. Dnes jsem přesvědčena, že mi stačí vlažná voda,“ uzavírá Erica s tím, že až čas ukáže, zda ohromující výsledek není jen dočasný.