Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

Měsíc po tornádu: Malý Kuba (8) denně pomáhá, inspiroval i další děti

Malý Kuba pomáhá lidem v obci Hrušky zasažené tornádem.
Zdroj: Se souhlasem Jan Grolich
Předchozí Další
+ Další 3 fotografie
Pomoc ostatním

Malý osmiletý Kuba má srdce na pravém místě. Když viděl, jak byla obec Hrušky kvůli tornádu zpustošená, rozhodl se místním lidem pomoci. Rozváží jídlo a pití a pomáhá ve stánku. Jeho aktivita navíc podnítila i další děti, kteří se také rozhodli pomoci.

Lidé se stále snaží vzpamatovat ze škod, které přesně před měsícem způsobilo ničivé tornádo na jižní Moravě. K dobrovolníkům, kteří jim pomáhají na nohy, se připojil i Jakub Burdzinski (8) z Ratíškovic. Ten denně vyjíždí do zdevastované obce Hrušky a pomáhá ze všech svých sil. Připojilo se k němu navíc i několik dalších chlapců, kteří místo aby šli v létě k vodě, nyní raději pomáhají.

„Když jsem viděl, co se stalo v obcích nedaleko od nás, věděl jsem, že tam lidé potřebují pomoc. Dohodl jsem se proto s maminkou, že si vezmu kárku a v ní budu rozvážet jídlo,” popsal chlapec deníku Blesk.

Inspiruje i další chlapce

Do Hrušek jezdí každý den už dva týdny. „Přijíždím před desátou a hned jdu něco dělat ve stánku. Nejčastěji krájet zeleninu. Po obědě pak beru kárku a rozvážím bagety, nealko, ledovou kávu a tak,“ pokračoval dál Jakub.

K chlapci se navíc přidalo i několik kamarádů, které Kubův čin inspiroval. „Když jsem viděl, jak pomáhá, řekl jsem si, že se k němu připojím, a jezdíme spolu,” popsal jedenáctiletý Petr z Hrušek již zmíněnému webu. Skupinka se někdy rozroste i na pět členů.

Hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich (za KDU-ČSL) přišel chlapcům osobně poděkovat a předat i pár drobností. Malý Kuba chce i v dospělosti pomáhat lidem, ale tatím neví, jestli jako policista, záchranář nebo hasič. „Policisté z Mikulčic mi dali čepici, ze které mám moc velkou radost. Nosím ji skoro pořád,“ prozradil nadšeně hoch.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy