Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Měsíc po odhalení sochy Věry Špinarové: Kouká na opilce a má špínu za nehty

Zdroj: eXtra.cz
+ Dalších 13 fotografií
paskvil roku
Měsíc po odhalení sochy Věry Špinarové (†65) je kolem její podobizny pořád rušno. Lidé stále nechápou, jak někdo mohl dopustit, aby takový paskvil vyšel na povrch. Navíc pokud se dobře rozhlédnete po okolí, tak nepůsobí zrovna nejdůstojnějším dojmem. Problém sochy zesnulé zpěvačky není jen v tom, že je ošklivá a není jí vůbec podobná, ale při bližším ohledání některých jejích partií si všimnete podivných nedostatků.

Ostravský sochař David Moješčík má na triku pořádnou ostudu. Fanoušci a příznivci zesnulé zpěvačky se nemohli dočkat, až bude socha jejich oblíbené interpretky odhalena. V polovině října byla busta Věry Špinarové slavnostně odhalena v Ostravě.

První reakce byly ale hodně rozpolcené. „Toho sochaře by měli zavřít do kriminálu bez možnosti propuštění,“ píše jeden ze zpěvaččiných fanoušků. „Tohle není důstojná socha pro naši Věrku. Zaslouží si něco krásného a aby to byla ona,“ píše další žena.

Nejenom samotná socha Věry Špinarové vzbuzuje mezi lidmi pozdvižení. Když se podíváte po okolí, kde je podobizna Špinarové umístěna, tak to není zrovna důstojné místo. Hned pár metrů vedle stojí hladové okno, kolem kterého se většinou srocují podivná individua hlavně v nočních hodinách.

Místo je kvůli rychlému občerstvení hojně vyhledáváno podnapilými studenty z okolních vysokých škol, kteří se vracejí domů ze Stodolní. Když podrobněji prozkoumáte celou sochu zpěvačky, tak některá místa jsou nedotažená do konce.

Například u rukou zpěvačky to vypadá, že má špínu za nehty. Její nohy zase budí dojem pořádných tlap ostravských horníků. Největší pozdvižení budí její obličej. Detaily nejsou propracované a v obličeji je podobná spíše Milanu Šteindlerovi.

Syn Věry Špinarové je nehorázně naštvaný a s odhalením sochy nesouhlasí a požaduje sochu novou. "Prozatím čekáme, až se stanoví nové zastupitelstvo v Ostravě. To staré odstranění sochy zamítlo, takže nám nezbývá nic jiného než čekat. Na odstranění sochy trvám, to je bod jedna. Až ten bude vyřešen, tak se přesuneme k bodu dvě, a to zhotovení nové sochy," řekl syn zesnulé zpěvačky Adam Pavlík redakci eXtra.cz.

Související články

Další články