Trendy tagy Michaela Kudláčková očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Merkelová schválila kroky proti Česku: Budeme kvůli uprchlíkům platit jako mourovatí?

Merkelová schválila kroky proti Česku!
Německá kancléřka Angela Merkelová schválila kroky proti Česku kvůli nedodržování kvót s přijímáním uprchlíků. Podobně jsou na tom například Maďaři nebo Poláci. Podle jejích slov komise zkrátka dělá to, co musí. Merkelová to oznámila ve čtvrtek v Berlíně po setkání se svým estonským protějškem Jürim Ratasem.

Německá kancléřka Angela Merkelová je v poslední době známá hlavně tím, že dlouhodobě podporuje kvóty na rozdělování uprchlíků. Samozřejmě, že jako první pochválila Estonsko, které podle jejich představ přijímá a pomáhá uprchlíkům.

"Jinak (Evropská) komise dělá, co v rámci své zodpovědnosti dělat musí. Nemám proto žádný důvod komisi kritizovat,“ nechala se slyšet.

Tohle ovšem není vůbec dobrá zpráva pro Českou republiku. Ta totiž kvóty nedodržuje, což může mít za následek, že dostane opravdu tučnou pokutu. Česko přijalo z celkového počtu zhruba 2600 lidí jen 12 uprchlíků.

Je tedy víc než jasné, že kvóty nejsou dodrženy. Ministr vnitra Milan Chovanec se nechal slyšet, že rozhodně žádné další uprchlíky přijímat nebudeme. A to hlavně kvůli bezpečnostní situaci naší země.

Související články

Další články