Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Měnili byste s ním? Tenhle mladý muž žije v ruské divočině jako středověký poustevník

U studny.
Zdroj: profimedia.cz
+ Další 2 fotografie

Čtyřiadvacetiletý Pavel Sapozhnikov se rozhodl zúčastnit neobvyklého sociálního experimentu a strávit osm měsíců v zasněžených ruských lesích.

Pavel žije v replice středověkého statku a má zakázáno jakkoliv komunikovat s okolním světem. Může chodit lovit nebo sbírat potravu, ovšem k dispozici má pouze ty nástroje, které se používaly v 10. století.

Zajímavý experiment je součástí projektu „Hero“, jehož manažerem je Alexei Ovcharenko z agentury Ratobor.

Sapozhnikov se do statku nastěhoval loni v září a měl by v něm vydržet až do letošního května. Spí v dřevěné posteli, pije vodu ze studny, obléká se do zvířecích kůží a kalendář má vyrytý do stěny domu.

„Chtěli jsme ukázat, jak těžký život naši předci měli. Během zimy zde teploty klesají až k –30 stupňům Celsia a vydržet tu opravdu není jednoduché,“ říká Ovcharenko.

Na začátku projektu dostal Sapozhnikov možnost zdokumentovat pomocí fotoaparátu a poznámkového bloku jeden den života na statku. Z pořízených fotografií a zápisků plyne, že dopoledne obvykle dojí svoji kozu, sbírá vajíčka, seká dříví a nosí vodu ze studny. Zbytek dne tráví prací na statku nebo na lovu.

Tak co, také byste si něco podobného chtěli vyzkoušet?

Související články

Další články