Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Méně sýru za stejnou cenu! Pro vás je to ale lepší, vysmál se Leerdammer zákazníkům

To je síla, že?
Zdroj: Facebook.com
Společnost Bel Sýry Česko představila v dubnu nový výrobek. Jde o plátkový sýr Leerdammer Original Finesse. Jedná se o hubenější odnož plátkového sýru Leerdammer, která má sice více plátků, ale také menší hmotnost. Přitom se však prodává za stejnou cenu jako Leerdammer Original.

Samozřejmě se okamžitě začali ozývat naštvaní spotřebitelé, kterým se nelíbí, že za méně sýra platí stejné peníze. Firma se ovšem brání, že v balení je až o 60 procent více plátků, jsou totiž tenčí. Prý i proto sýr chutná lépe.

Původní sýr Leerdammer Original měl pět plátků po 20 gramech, celkem tedy 100 gramů v balení. Nový Finesse má osm plátků, ale každý váží jen 10 gramů, takže v balení najdeme celkem 80 gramů. Novinka má stejné složení i nutriční hodnoty jako původní výrobek.

Balení sice vypadá díky více plátkům bohatší, ale gramáž je nižší. Zákazníci to považují za špatný vtip. Firma se však odvolává na lepší chuťový zážitek.

„Leerdammer Finesse je nový výrobek uvedený na český trh v březnu 2017. Doplňuje tak současné portfolio sýrů Leerdammer. Žádný sýr této řady nenahrazuje. Výrobní náklady se u jednotlivých výrobků této řady liší, proto je nelze jednoduše cenově porovnat. Rozhodnutí je na samotném zákazníkovi, který má možnost svobodné volby podle vlastních preferencí, ať již jde o chuť, velikost či cenu výrobku. Balení Leerdammer Finess se od ostatních produktů této řady plátkových sýrů odlišuje velikostí, tvarem, designem i uspořádáním plátků v balení. Podrobné informace o výrobku jsou uvedené na jednotlivých baleních, a zjednodušují tak zákazníkovi možnost volby,“ uvedla pro eXtra.cz mluvčí Karla Krejčí.

Související články

Další články