Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Měli ji zastřelit na místě jako psa! Ne, je to oběť islámu! Lidé řeší, jakým způsobem potrestat teenagerku Lindu, která se přidala k IS

Linda Wenzel
Zdroj: Twitter
+ Další 2 fotografie
Mladičká Němka Linda Wenzel (16) propadla kouzlu radikálního islámu a dala se k bojovníkům Islámského státu. V osvobozeném Mosulu ji dopadla irácká armáda. Německo chce Lindu soudit jako teroristku. Soudit ji chce podle protiteroristických zákonů také vláda Iráku. A Češi? Někteří ji už odsoudili. Že prý dívku měli na místě zastřelit vojáci. Další část diskutujících ale říká, že sama Linda je obětí islamistů, kteří jí vymazali mozek z hlavy.

Šestnáctiletou Lindu objevili členové irácké armády v podzemním labyrintu v Mosulu. Irácký Mosul se podařilo konečně osvobodit od teroristů z Islámského státu. Příběh Lindy Wenzel, která chtěla za ideály radikálního islámu zemřít, jsme přinesli ZDE

Německé úřady nyní ověřují, zda nalezená dívka je skutečně Linda. Pokud se to prokáže, bude proti dívce zahájeno trestní stíhání. Německo bude usilovat o to, aby Irák dívku vydal do původní vlasti. Irácká vláda je ale připravena členy IS soudit na svém území. Pokud Lindu bude soudit justice v Iráku, čeká ji tvrdý trest. Se žalářem musí ale počítat také v Německu. Zdá se, že patřila k aktivním členům teroristického uskupení. Objevily se názory, že pro IS pracovala jako sniperka a nebo členka místní policie.

Její osud zajímá také českou veřejnost. A pohled na její příběh není jednotný. Část diskutujících se dívky zastává. Že prý jako teenagerka nevěděla, co přesně činí. Tito lidé Lindu omlouvají, že kvůli mladické nerozvážnosti propadla kouzlu islámu a netušila, do jakého nebezpečného dobrodružství se pouští Linda je prý oběť, které radikální muslimové vymyli hlavu. Navíc trestem pro ni prý byl již samotný pobyt na území ovládaném islámskými radikály.

Početnější skupina české veřejnosti ale nemá slitování. Tito lidé v diskuzi píšou, že Lindu je nutné pořádně potrestat. Objevují se názory, že měla být členy irácké armády zastřelena na místě bez soudu. Prý již dobře věděla, co dělá, a dobrovolně se dala k teroristům "Ona by vás neušetřila, ona by slitování s bezvěrci neměla," zní jeden z mnoha komentářů v internetových diskuzích.

A co si myslíte vy? Je Linda Wenzel teroristkou, která si zaslouží přísný trest? Nebo je to podle vás oběť a případ pro psychology? Váš názor nás zajímá, napište ho do diskuze pod článek.

Bolestná zpověď Moniky Binias: S o 24 let mladším Petrem přišli o dítě. Bojovala i s tchyní

Související články

Další články

Nejnovější kauzy