Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

Měli celý život před sebou: Po zásnubách si přestavovali hnízdečko lásky, pak Jána s Martinou popravili!

Ján a Martina byli dokonce zasnoubeni.
Zdroj:
+ Dalších 6 fotografií
Případ zavražděného novináře Jána Kuciaka (27) otřásl celým Slovenskem. Bezvládné tělo mladíka i jeho přítelkyně bylo nalezeno v jejich domě ve Vel'ké Mači. Je více než pravděpodobné, že Ján vypátral něco, co se dozvědět nikdy neměl, a to se mu stalo osudným. Mladý investigativec byl se svojí přítelkyní dokonce zasnoubený a přestavoval si dům. Pár, který měl celý život před sebou, už se veselky nedočká.

Sedmadvacetiletý novinář, který se zaobíral tematikou daňových podvodů a úniků, byl nalezen mrtvý společně s jeho stejně starou přítelkyní v domě ve Vel'ké Mači, kde spolu pár bydlel. Ján Kuciak mapoval zejména problémy kolem slovenské strany Smer na webu Aktuality.sk. Nejvíce se zajímal o osoby Mariána Kročnera a Ladislava Bašternáka. Podle některých slovenských novinářů se kauza může týkat také ministra vnitra Roberta Kaliňáka. Na začátku února psal Kuciak o IT firmě Anext, která sídlí v budově oligarchy Jozefa Brhela.

Je zřejmé, že Kuciak přišel na kloub něčemu, o čemž měl bezpochyby mlčet. Ján měl dokonce na Mariána Kročnera podat trestní oznámení za vyhrožování, ale policie to nechala ležet ladem celých 44 dní, píše deník sme.sk.

Zavražděný mladík měl celý život před sebou a rozhodně si ho užíval. Se svojí přítelkyní Martinou byl dokonce zasnoubený. Zamilovaný pár si přestavoval dům ve Vel'ké Mači a i nadále se těšil ze společného soužití. Starosta obce Štefan Lancz prohlásil, že Kuciak se sousedy žádné spory neměl a bydlel ve velmi tiché ulici. Sám mladík byl nekonfliktní. Starosta pomalu ani nevěděl, že se tam Kuciak s přítelkyní nastěhovali. Střelná zbraň, která byla při vraždě jich obou použita, dle denniku.sk zatím nalezena nebyla. Slovenský policejní prezident Tibor Gašpar na tiskové konferenci potvrdil, že se pravděpodobně jednalo o nájemnou vraždu.

Související články

Další články