Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Měla být maminkou, ale kvůli rakovině musela kráska (†21) na potrat: Po léčbě ji zabila infekce!

Kráska šla na potrat zbytečně…
Zdroj: Facebook
+ Další 4 fotografie
Nesmírně tragický osud potkal mladou Charlotte Smith (†21) z Velké Británie. Během těhotenství u ní akutní lymfoblastickou leukémii. Miminka se nemohla dočkat, bez léčby by ale zemřela. Proto podstoupila potrat a nad zákeřnou rakovinou zvítězila. Boj o život pro ni ale nakonec stejně skončil smrtí.

Když Charlotte Smith (†21) v jedenáctém týdnu těhotenství zjistila, že má rakovinu, zhroutil se jí svět. Po miminku toužila, stát se maminkou byl její velký sen. Jenomže bez léčby by ji čekala jistá smrt, a tak musela učinit rozhodnutí, se kterým by se málokdo dokázal jen tak smířit.

„Kvůli děťátko mě to šíleně rozčilovalo. Ale byl to buď můj život, nebo život dítěte. A já jsem nechtěla umřít. V krvi jsem měla 84 % rakovinotvorných buněk," řekla Charlotte britským médiím s tím, že bez potratu by podle lékařů snížila šance na úspěšnou léčbu a ohrozila by i dítě.

Po dvou kolech chemoterapie a transplantaci kostní dřeně nad rakovinou mladá kráska zvítězila. Netrvalo ale dlouho a její zdravotní stav se opět zhoršil. I přes velkou vůli žít svůj boj nakonec prohrála. Nakazila se pneumokokovou infekcí a začátkem dubna zemřela.

Ještě před smrtí stihla Charlotte rozjet petici za krevní testy pro ženy krátce po otěhotnění. Díky nim totiž lékaři přišli na to, že je vážně nemocná. Její přátelé na ni navázali a sesbírali dostatečný počet podpisů. Snad se tak splní její přání a věcí se budou zabývat britští zákonodárci.

Související články

Další články