Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Měl zavraždit pumpařku Janu (†58): Vůbec jsem tam nebyl, řval podezřelý u soudu!

Zdroj: Profimedia.cz, Facebook
+ Dalších 27 fotografií
Vražda na pumpě
Podezřelí z přepadení čerpadlářky Jany Š. (†58) jdou do vazby. O tom ve čtvrtek rozhodl Okresní soud v Mělníku. Starší z údajných pachatelů David Š. (32) tam křičel, že na místě v době vraždy nebohé matky a babičky vůbec nebyl. Podle jeho slov jde o naprostý výmysl.

Ačkoliv je jednání soudu neveřejné, podezřelí byli ke spatření při vstupu do budovy. David Š. (32), o němž je policie přesvědčena, že zavraždil pumpařku Janu Š. (†58), se tam pořádně rozohnil.

Údajný střelec na místě řval, že vůbec nic neudělal. V době vraždy podle svých slov na čerpací stanici u Nelahozevsi vůbec nebyl. Mladší z podezřelých Ivan H. (26) si měl všechno vymyslet. Ivan H. u soudu vypovídal, David Š., který měl střílet, vypovídat odmítl.

Vazba byla mužům navrhována ze všech tří zákonných důvodů. Před novináři to uvedl Jindřich Špergl, mluvčí mělnického soudu.

Dva maskovaní lupiči vtrhli na pumpu 3. prosince 2018 před třetí ráno. Zavražděná Jana se před nimi snažila schovat v místnosti za pokladnou. Vražedná kulka ale prošla skrz dveře a prodavačku zasáhla.

David Š. může odejít s trestem odnětí svobody na 15 až 25 let, případně trestem výjimečným. Ivanovi H. za loupež hrozí 2 až 10 let za katrem.

Související články

Další články