Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Měl peníze, slávu, manželství. Teď Slávkovi Bourovi hrozí roky v kriminále

Měl peníze, slávu, manželství. Teď Slávkovi Bourovi hrozí roky v kriminále
Zdroj: archiv
+ Dalších 6 fotografií
SERIÁL EXTRA
Zažil obrovský úspěch, kdy mu lidé věštili zářnou budoucnost... Pořady, které uváděl dnes už s exmanželkou Markétou Mayerovou, mají mnozí v živé paměti. Sledovaly ho miliony diváků. Mířil hodně vysoko, pak ale přišel hodně tvrdý pád na dno. Z našetřených milionů mu zbyly dluhy. Navíc ho před časem policie obvinila z pašování drog. Ještě předtím marně a nezákonně vymáhal údajný dluh z podnikatele, za což u soudu vyfasoval podmínku.

Psal se rok 1994, kdy se po raketovém startu televize Nova, objevil na obrazovce. Tehdy teprve jednadvacetiletý moderátor, rodák z ukrajinské Oděsy - Slávek Boura V té době neměl prakticky žádné zkušenosti kromě působení na rádiu Kiss.

Do dvojice k Bourovi vedení přidalo Markétu Mayerovou a 15. ledna 1995 se oba objevili ve Snídani s Novou. Následně o tři roky později přišla na obrazovku populární seznamka pro mladé Rande, populární pár se objevil i v řadě dalších pořadů. Jejich sledovanost kvůli tehdejší nízké konkurenci byla obrovská.

V roce 1997 se Mayerová za Bouru provdala a o rok později, s koncem působení ve Snídani s Novou, prošli první manželskou krizi. Nakonec přišlo usmíření. A v roce 2000 se manželům narodila dcera Agáta.

V roce 2001 se oblíbený moderátor objevili v show Vabank. Ale to už jeho sláva byla spíše dozvukem... Následoval odchod z Novy a nástup obrovských problémů, které se nevyhnuly ani jejich manželství. Po létech finančních potíží a manželských neshod se koncem roku 2008 rozvedli. "Před kamerou, ale i moderováním soukromých akci, jsem dokázal vydělat velké peníze. Našetřil jsem pár milionů. Ale dokázal o ně i přijít. Když se ohlédnu, bylo to skvělá doba, ale vše jednou končí," zavzpomínal pro eXtra.cz Slávek Boura.

Když skončila éra před televizní kamerou, skočil Slávek do podnikání. "Můj první projekt byl internetový portál Peprnet.cz, ale tehdy na to lidé nebyli připraveni. Byla to vlastně první sociální sít v Česku," upřesnil eXtra.cz Boura s tím, že na provoz dostal dotaci, kterou musel vrátit. A první finanční průšvih byl na světě. Slávek se dostal do mínusu přes 2 miliony korun. To ještě netušil, že s průšvihy se roztrhne pytel... V roce 2011 se s velkou pompou pustil do muzikálu Naháči, který skončil fiaskem. "Investor nedodržel smlouvu, nedodal zbylé peníze a celý projekt se tak dostal do problémů," vysvětlil Boura, který se tak dostal do existenčních potíží.

Následovalo shánění peněz. Slávek tak začal vymáhat peníze z náchodského podnikatele, se kterým dříve provozoval taneční klub. Případ se dostal až k soudu, kde podle obžaloby nutil podnikatele s paralyzérem u hlavy podepsat směnku na 90 tisíc korun. Za takové jednání dostal dva roky vězení s podmíněným odkladem na dobu jednoho roku.

Následně usedl Boura za volant coby taxikář. Chtěl o zážitcích s pasažéry napsat knihu, ale i tento byznys nedopadl dle jeho představ. V té době ještě netušil, že největší "úlet" ho teprve čeká...

Na jaře loňského roku si pro něho přišli muži zákona, když měl být údajně součástí sítě drogových dealerů, které odhalila policejní akce Vombat. Měl do zahraničí pašovat až dvacet kilo kokainu, pervitinu a heroinu. Sám Boura je z kauzy ale v šoku. Celé to považuje za špatný vtip. Z jeho slov, které eXtra.cz poskytl, pracoval pro cestovní kancelář a do USA, Austrálie a na Nový Zéland byl prý jen vyslán, aby obhlédl terén. „Mapoval jsem památky. Byl jsem celkem za oceánem třikrát. Sám jsem nejezdil, ale s partnerkou,“ řekl Boura s tím, že cesty měl všechny hrazené a jeho honorář byl ve výši průměrné mzdy. "Kauza je stále v řešení a ještě několik let to bude nejspíš trvat. Sám nevím, jak to dopadne, ale necítím se být vinen," dodal Slávek Boura, který by dnes hodně věcí možná udělal jinak. Přitom měl všechno, slávu, peníze, rodinu. Dnes sám pořádně neví, zda se za pár let neocitne ve vězení...

Seriál eXtra.cz Kruté osudy slavných:

1. díl - Statečná Markéta Fišerová: Z bezvědomí se žena Marka Ebena probudila po 7 týdnech

Marek Ztracený o synovi: Je to neřízená střela, pořád má něco zlomeného, maminka šílí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy