Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Měl nastoupit do vězení: Hledá se podvodník, který okradl Limberského a Daridu

Měl nastoupit do vězení: Hledá se podvodník, který okradl Limberského a Daridu
Zdroj: Policie ČR
pátrání

Policisté hledají muže, po kterém je od září vyhlášeno celostátní pátrání. Měl nastoupit do vězení na pět a půl roku za trestný čin podvodu. Další soud jej poslal na 7 let do vězení za podvod a zpronevěru, kdy pod stejnou záminkou vylákal z fotbalistů peníze, které nevrátil. Poškozenými jsou známí fotbalisté David Limberský a Vladimír Darida.

Šestatřicetiletý podvodník Čeněk Pazderka je od konce září v hledáčku policstů. Ti nyní vyzvali veřejnost o pomoc. Pazderka pod záminkou nákupu luxusních vozidel za zvýhodněnou cenu vylákal z poškozeného deset milionů korun, které však použil pro svou vlastní potřebu. Za to si má odsedět pět a půl roku ve vězení, kam ale nenastoupil.

To však není vše. Dalších 7 let vězení ho čeká za podvod a zpronevěru, neboť pod stejnou záminkou vylákal z fotbalistů peníze, které nevrátil. "Vědomě se vyhýbá nástupu vězení a ukrývá se na neznámém místě. Není vyloučeno, že v této trestné činnosti pokračuje. Pokud máte informace o jeho pohybu nebo víte, kde se ukrývá, volejte linku 158," uvedla policie.

Z Limberského vylákal miliony

Poškozenými jednáním Pazderky jsou známí fotbalisté David Limberský a Vladimír Darida. Pazderka z Limberského v letech 2014 až 2016 postupně vylákal miliony a tvrdil mu, že peníze použije na nákup luxusních aut, která pak se ziskem prodá. Fotbalistovi sliboval zhodnocení peněz, ale už od začátku mu je podle soudů neplánoval vrátit a nereagoval ani na jeho urgence. "Celou dobu utvrzoval poškozeného (Limberského) v tom, že mu bude z částek vyplácet zisky, což poškozeného motivovalo k tomu, že mu poskytoval další finanční prostředky, popsala během soudního líčení předsedkyně odvolacího senátu Lenka Konopová.

"Měl jsem nějaké peníze, chtěl jsem si přivydělat. Čenda vždy určoval, kolik mu mám poslat. Já jsem se věnoval fotbalu," řekl k tomu v minulosti Limberský u plzeňského krajského soudu. Za celou dobu ale od Pazderky dostal jen 150 000 korun. Hráč na sebe také nechal napsat několik úvěrových smluv na auta, která nepoužíval. Splátky měl podle dohody platit Pazderka, leasingové společnosti ale urgovaly Limberského. Zároveň Pazderka Limberskému nabídl zprostředkování opravy vozu značky Bentley, s nímž opilý fotbalista havaroval v roce 2015 v Praze. Hráč mu proto poslal jako zálohu 1,5 milionu. Pazderka ale zaplatil firmě, která opravu prováděla, jen přes 1,1 milionu a zbývající peníze nevrátil. Fotbalového obránce pak připravil navíc ještě o 55 000 korun, za něž sliboval nové zimní pneumatiky na opravovaný vůz.

Podvodem Pazderka připravil o peníze i kanonýra Vladimíra Daridu, kterému Pazderku doporučil právě Limberský. Podnikatel slíbil tomuto hráči berlínské Herthy a bývalému kapitánovi fotbalové reprezentace zprostředkování prodeje jeho vozu BMW. Auto skutečně prodal, sportovci ale odevzdal jen část peněz.


Související články

Další články

Nejnovější kauzy