Jeho zatčení tenkrát provázela velká operace. Policisté a členové URNY obklíčili barák na pražském sídlišti Velká Ohrada a snažili se dostat do bytu. Vše probíhalo za dramatických okolností, protože sousedka Daniela Chodounská se pokoušela mezitím policistům přeřezat lano.

„Paní Chodounská tehdy vůbec nevěděla, že v tom baráku jsem! Není pravda, že se mi snažila pomoct,“ vysvětluje Kajínek v Blesku. „A ta Chodounská tam bydlela se dvěma dětmi a pořád jí někdo vyhrožoval kvůli jejímu manželovi, spojenému s orlickými vraždami… Byla vystresovaná, vynervovaná. A najednou kouká z okna a tam leze po provaze chlap. Myslela si, že ji jdou zabít. Tak šla a chtěla přeříznout to lano. Ona vůbec nevěděla, že jsem v tom baráku,“ říká nejslavnější vězeň na její obranu.

Nakonec dostala podmínku a Jiří Kajínek byl dopaden. Policie ho svlékla a nahého nafotila. Prý kvůli tomu, aby si nestačil do oblečení schovat nic, co by propašoval do vězení. Jiří Kajínek si myslí, že to bylo hlavně proto, aby ho ponížili před celým národem.

Na dotaz ohledně setkání se ženou, která ho přes měsíc skrývala u sebe doma, odpovídá temně. „To je věc, o které nebudu mluvit. Kdybyste věděli, jak to je, to byste se divili. Třeba o tom někdy promluvím, všechno má svůj čas,“ odpovídá.

Filmaři tenkrát pojali jeho společné chvíle s Marií Černou velmi pikantně a natočili žhavou sexuální scénku s Alicí Bendovou a ruským hercem Lavroněnkem. Více si o tom můžete přečíst ZDE.