Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Měl ideální dětství: Matka šíleného střelce (18) z Permu promluvila

Osmnáctiletý útočník Timur Bekmansurov zastřelil na univerzitě v Rusku šest lidí.
Zdroj: Profimedia
Masakr na univerzitě

Při střelbě ve škole v ruském Permu zemřelo šest lidí a více než čtyřicet jich bylo zraněných. Útočníkem byl osmnáctiletý Timur Bekmansurov, který byl médii několik dní považován za mrtvého, ale podle posledních informací žije a amputovali mu nohu. Jeho matka také prozradila, že měl ideální dětství, byl mírumilovný, laskavý a miloval zvířata. 

Pondělní ráno bylo pro studenty i učitele na ruské univerzitě v Permu velmi dramatické. Osmnáctiletý Timur Bekmansurov přišel do školy s tureckou puškou Huglu ráže 12 a začal střílet do každého, koho uviděl. Neštěstí si vyžádalo šest mrtvých a také třiačtyřicet zraněných. Většina ran jsou ale mírného rázu a udělali si je studenti sami, když prchali chodbou i okny před Bekmansurovem.

Média také dlouho považovala střelce za mrtvého, ale ukázalo se, že byl pouze postřelen a nyní leží ve vážném stavu v nemocnici. Lékaři mu také museli amputovat nohu pod kolenem.

Byl mírumilovný a laskavý

K činu, který šokoval nejen Rusko ale i okolní státy, se vyjádřila i samotná matka útočníka Natálie. „Byl to dokonalý syn, mírumilovný a laskavý. Miloval domácí mazlíčky, hlavně kočky. Se vším mi pomáhal a jsem si jistá, že nikdy nepil alkohol ani nekouřil,” uvedla pro web Daily Mail. „Nikdy neměl problémy s agresivitou nebo psychikou,” dodala. Sice podle ní hodně četl válečnou literaturu a zajímal se o války a armádu, ale nikdy prý neobdivoval nacisty či něco podobného.

O svém synovi uvedla i to, že byl chytrý, zajímal se o psychologii a byl komunikativní. Ale podle jednoho Timurova známého byl nespolečenský a měl málo přátel. Sám útočník prý čin plánoval již několik let a jeho nenávist ke všem kolem něj se neustále stupňovala. „Alespoň se budu posledních deset minut života cítit, že žiju. Nenávidím sebe a nenávidím vás všechny. Chci na světě zanechat co nejvíce bolesti, aby si ti, koho nezastřelím, tenhle den navždy pamatovali. Jen někteří z vás si zaslouží žít,” uvedl na jednom z výhrůžných videí, které před útokem natočil.

Nový student

Bekmansurov se stal studentem permské univerzity deset dní před spácháním tohoto nelítostného činu. Původně chtěl útok provést v bývalé škole, ale nakonec si to rozmyslel, protože škola nedisponovala vhodným areálem a prostředím.

Když přišel v pondělí ráno Timur do školy, rozpoutal peklo. Jeho počínání zachytily kamery, které ukázaly, jak se prochází po chodbách a střílí do těch, které potkal. Na některé si počíhal za rohem. Hned u vchodu také nelítostně zastřelil člena ochranky.

Související články

Další články