Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Mel C slaví 49: Jak vypadají členky legendární kapely Spice Girls po čtvrt století

Mel C ze Spice Girls slaví 49: Jak vypadají členky kapely po čtvrt stopoletí
Zdroj: ©Columbia Pictures/Courtesy Everett Collection
+ Dalších 8 fotografií
NAROZENINY

Známá zpěvačka Melanie C, která se proslavila ve skupině Spice Girls, dnes slaví už 49. narozeniny. Stále však vypadá parádně a září i na hudební scéně. Jak se ovšem svěřila pro Retro Pop, s popularitou musela bojovat. A trápily ji i další problémy.

Zpěvačka a skladatelka Melanie Jayne Chisholm se proslavila především pod jménem Melanie C, nebo taky Mel C. Je jednou z členek legendární dívčí kapely Spice Girls, kde se jí přezdívalo Sporty Spice.

Do kapely se Melanie dostala tak, když zareagovala na inzerát v týdeníku. Ten oznamoval vznik dívčí skupiny, která hledala nové členky. Předčasně opustila školu a vrhla se do kapely, která se tehdy jmenovala Touch.

Mel C ve Spice Girls

Mel C se rozhodla skvěle, se Spice Girls, mezi jejíž členky patřily ještě Victoria Beckham, Mel B, Emma Bunton a Geri Horner, totiž dosáhla velkého úspěchu. Přispěl k tomu také hit Wannabe, díky kterému se Mel C stala celosvětovou hvězdou.

Zpěvačka se však vydala i na sólovou dráhu. Nejprve nazpívala duet se zpěvákem Bryanem Adamsem, to však ještě stále byla i v kapele. Jenže když skupina Spice Girls vydala třetí desku, tak skončila. Už předtím ale Mel C stihla vydat i své první sólové album.

Mel C a Spiceworld

Spice Girls se rozpadly v roce 2000. V roce 2007 přišel jejich comebeck s albem Greatest Hits a tříměsíční propagační turné, ale o rok později se Chisholm vrátila zase na sólovou dráhu. Na své parťačky přesto nezanevřela a v roce 2019 se účastnila dalšího společného turné.

Od založení Spice Girls uplynulo v minulém roce 25 let a skupina při té příležitosti vydala rozšířenou edici svého alba z roku 1997 nazvaného Spiceworld. „Éra Spiceworld pro nás byla tak zábavná. Právě jsme měly album číslo jedna, cestovaly jsme po celém světě a potkávaly naše úžasné fanoušky. Je šílené myslet na to, že uplynulo 25 let,“ citoval portál NME prohlášení kapely.

Mel C podporuje LGBT komunitu

Mel C ale pokračuje dále v sólové dráze a v roce 2020 vydala už své osmé album. Na konci loňského roku měla vystoupit na silvestrovských oslavách polské veřejnoprávní televize TVP, svou účast ale nakonec odřekla. Oficiální důvod nikde neuvedla, nejspíš se tak ale rozhodla kvůli tomu, že polská veřejnoprávní televize kriticky zobrazuje LGBT komunitu, zatímco zpěvačka dlouhodobě podporuje sexuální menšiny. „Ve světle některých záležitostí, na které jsem byla upozorněna a které se neslučují s komunitami, jež podporuji, bohužel nebudu moci vystoupit na Silvestra v Polsku,“ napsala na Twitteru Melanie C.

Ve světě showbyznysu se zpěvačka drží už dlouho, jak ale přiznala, s popularitou někdy stále bojuje. „Je to něco, s čím se často cítím velmi nepohodlně,“ řekla v čísle Retro Pop z října 2022, ve kterém se zároveň svěřila, že měla problémy s jídlem nebo trpěla úzkostmi.

Mel C jako Sporty Spice

Rodačka z anglického Whistonu, která je mámou třináctileté dcery Scarlet Starr, se rozpovídala taky o své přezdívce. ,„Jsem velmi hrdá na to, že jsem Sporty Spice. Kdysi jsem ji viděla jako postavu a v jednu chvíli to byl někdo, od koho jsem se chtěla distancovat. Byla jsem tak odhodlaná, abych byla brána vážněji, než možná v té době byly brány Spice Girls. Teď ji (přezdívku) plně objímám,“ dodala.

Veronica Biasiol o Survivoru: Těžké to je pro obě strany, po Báře se mi stýská už teď, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy