Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Meky Žbirka se dočkal animované verze: K jeho nedožitým 70. narozeninám se chystají velké akce

Miro Žbirka má svůj animovaný klip
Zdroj: Bontonfilm
+ Další 2 fotografie
Koncerty

Miro Žbirka a oslavy jeho nedožitých sedmdesátin odstartují plejádou novinek – nový animovaný videoklip, první československé album v Dolby Atmos, vinyl, výstava v Národním muzeu a série koncertů. Na počest zesnulé legendy proběhnou tři koncerty ve třech zemích, a to ve Velké Británii, Slovensku a Česku. Vyplývá to z tiskové zprávy.

Přípravy oslav nedožité sedmdesátky československé hudební legendy Mira Žbirky vrcholí. Už v sobotu 24. září se začne jeho hudba a osobnost oslavovat na koncertě v Londýně. Dnes vychází nový singl a klip z alba Posledné veci. Po megaúspěchu písničky Nejsi sám je druhým singlem Náhodou. Ke skladbě s hudbou Mira Žbirky a textem Joža Urbana vznikl poutavý animovaný videoklip. V produkci studia Eallin Motion Art, Filipa Filkensteina a Lukáše Skalníka, ho v režii Davida Žbirky a Šimona Šafránka animoval Michal Sadowski.

Průkopnický Meky Žbirka

Album Posledné veci bude už v nejbližších dnech jako první album v České republice a na Slovensku dostupné i v nejmodernějším prostorovém formátu zvuku Dolby Atmos. Album se převádělo do Dolby Atmos v renomovaném pražském studiu Soundsquare, které jako jediné u nás disponuje touto nejmodernější technologií a řadí se tak po bok vyhlášených světových studií. Michal Pekárek za pečlivého dohledu Davida Žbirky vtiskl albu zcela nový, plastičtější rozměr a první fanoušci si budou moci tuto prostorovou verzi poslechnout na platformách Apple Music a Tidal už brzy. Symbolicky je tak vždy průkopnický Miro Žbirka prvním československým umělcem, jehož album se dočkalo verze i v Dolby Atmos, jak stojí v tiskové zprávě, kterou má eXtra.cz k dispozici.

Tři koncerty ve třech zemích

LP Posledné veci vychází se speciálním vinyl masterem z Abbey Road a kvalitně zpracovaným obalem, na kterém dokonale vynikne titulní fotografie Petra Župníka s grafickým zpracováním Jiřího Troskova. Vydavatelství OPUS pak vydá 14. října 2022 prvních sedm alb Mira Žbirky ve speciálním LP boxu.

Už v sobotu 24. září se rozběhne první ze série tří koncertů Tribute to Miro Žbirka 70. V londýnském klubu 229 Venue budou hudební odkaz československé legendy oslavovat Dan Bárta, Lenny, Kuly, David Žbirka, Peter Bič Project, Petr Čech, Martha, Sima Magušinová, David Kraus, Rob Cass, Nina Kohut a Tamara Kramar. Hudební pocta bude pokračovat na koncertech v Bratislavě (17. 10. 2022 – NTC Aréna) a v Praze (21. 10. 2022 – O2 Universum).

Kdo na koncertech zahraje?

Playlist z koncertů Mira Žbirky zahraje jeho skupina a legendární hity budou zpívat: David Žbirka, David Koller, Peter Nagy, Katarína Knechtová, Bára Basiková, Michal Hrůza, Jana Kirschner, Michal Malátný, Ráchel Skleničková, Albert Černý, Lenka Filipová, Adam Ďurica, Marta Jandová, Slza, Matěj Ruppert, Jiří Macháček, Lukáš Adamec, Martha, Lenny, Peter Bič Project, David Kraus, Petr Fiala, Petr Ostrouchov, Petr Marek a Karin Ann. Pro diváky je připraveno i několik dalších překvapení.

Začalo to nemravným dopisováním, skončilo stalkingem. Známého dýdžeje pronásleduje posedlá fanynka. Vyhrožuje i jeho partnerce

Související články

Další články

Nejnovější kauzy