Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Mejdan, který naštval Česko: Kdo jsou hříšníci, kteří se skandálního večírku zúčastnili

Mejdan, který naštval Česko: Kdo jsou hříšníci, kteří se skandálního večírku zúčastnili
Zdroj: profimedia.cz
+ Další 4 fotografie
Mejdan v Teplicích
Sobotní mejdan v teplickém hotelu Prince de Ligne vyvolal pořádnou bouři. Aby také ne, když se ho účastnili papaláši a výrazné osobnosti, jako je někdejší předseda sociálních demokratů, bývalí hokejisté Jiří Šlégr a Milan Hnilička. Ti všichni přišli oslavit 50. narozeniny majitele hotelu Petra Bendy, který je dlouholetým kamarádem Paroubka. Přečtěte si, kdo jsou čtyři nejvýraznější muži ze sobotního večírku.

50. narozeniny jsou nepochybně důvodem k oslavě. V době koronaviru ale pouze v rodinném kruhu. S tím se ale Petr Benda očividně nechtěl smířit, a tak ve svém hotelu Prince de Ligne uspořádal pořádný mejdan pro vyvolené. Porušil tím tak snad všechna možná vládní nařízení. A spolu s ním i všichni zúčastnění.

Petr Benda

Podnikatel a levicový politik Petr Benda rozjel svou kariéru v 90. letech, kdy se svezl na vlně tehdejších hudebních hitů a začal investovat do teplických diskoték. Od nich postupně přešel do realit, až se nakonec propracoval do politiky, kde vstoupil do ČSSD. V ní několik let šéfoval ústecké buňce a zároveň dělal poslaneckého asistenta Jiřímu Paroubkovi.

Na Bendu později dolehl tlak spolustraníků, kteří ho podezřívali z náboru černých duší. Od sociálních demokratů tak odešel do strany LEV 21. I když už nebyl členem ČSSD, stal se jako náhradník z její kandidátky členem Poslanecké sněmovny za Jiřího Šlégra, který v červnu 2013 složil mandát. Benda ve sněmovně působil pouze do srpna. V nové straně nicméně dlouho nevydržel. Minulý rok už opět kandidoval za ČSSD v krajských volbách, avšak neúspěšně. Podle informací Blesku ale Benda v politice neřekl poslední slovo.

Jiří Paroubek

Bývalý premiér je Bendovým dlouholetým kamarádem. Spolu působili už v ČSSD, jejímž byl Paroubek dlouholetým předsedou a v letech 2005 a 2006 se stal premiérem. U sociálních demokratů ale po mnoha letech kritiky v roce 2011 skončil. Paroubkova cesta je nepřekvapivě podobná jako Bendova. V roce 2011 se totiž stal prvním předsedou nové strany LEV 21, ke které se o dva roky později připojil i Benda. S tím ho kromě přátelství váže i smlouva o spolupráci s Bendovou hotelovou společností, do které spadá i nyní nechvalně známé ubytovací zařízení Prince de Ligne.

Jiří Šlégr

Bývalý vynikající hokejový obránce a jeden ze strůjců legendárního naganského úspěchu Jiří Šlégr si prošel prakticky stejnou cestu jako Benda nebo Paroubek. Není tak divu, že nemohl chybět na sobotní skandální oslavě v Teplicích. Šlégr v roce 2010 vstoupil do ČSSD, kde ale vydržel jen rok a spolu s Paroubkem odešel do nové strany LEV 21. Do 14. června roku 2013 působil v Poslanecké sněmovně, kde ho nahradil právě Benda poté, co Šlégr složil mandát. V LEV 21 dělal bývalý hokejista Paroubkovi místopředsedu prakticky od svého nástupu až do roku 2014, kdy ze strany vystoupil.

Poté se Šlégr vrátil k ČSSD, odkud to znovu zkoušel ve vysoké politice, tentokrát ale bez úspěchu. V senátních volbách dvakrát neuspěl, přestože byly z nařízení soudu v obvodu Most opakovány. Minulý rok pak byl Šlégr zvolen členem Rady České televize, kam jej nominoval jeho mateřský hokejový klub HC Verva Litvínov, kde dlouhé roky po skončení aktivní kariéry koučoval. V prosinci minulého roku se stal místopředsedou rady. Otázkou je, zda mu místo po provalení skandálu s oslavou vydrží...

Milan Hnilička

Další bývalý vynikající hokejista a medailista z Nagana. Někdejší brankář se zkušenostmi z NHL to podobně jako kamarád Šlégr zkusil v politice. V roce 2017 tak ve volbách do sněmovny kandidoval jako nestraník za ANO. Díky preferenčním hlasům se stal poslancem a zároveň oblíbencem premiéra Andreje Babiše, který viděl Hniličkův největší přínos logicky ve sportu.

V roce 2018 tak byl jmenován zmocněncem pro sport, o rok později se stal předsedou Národní sportovní agentury, kam se mu podařilo jako konzultanty přivést taková jména, jako je třeba fotbalista Pavel Nedvěd nebo hokejista Jaromír Jágr (48). Za návštěvu Bendova večírku velká část lidí očekává, že ve funkci skončí. Sám premiér Babiš chce, aby Hnilička vyvodil důsledky. Bývalého hokejistu tak mejdan přijde nejspíš pěkně draho.

Související články

Další články