Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

Meghan na telefonu a velice rozhněvaná královna: Jak bude probíhat rodinná rada

Meghan na telefonu a velice rozhněvaná královna: Jak bude probíhat rodinná rada
Zdroj: instagram
Předchozí Další
+ Dalších 10 fotografií
summit
V pondělí ve 14 hodin se má v královnině rezidenci Sandringham konat summit, kde budou přední členové královské rodiny jednat o budoucnosti "odpadlíků" Meghan a Harryho. Miliony Britů netrpělivě čekají, jak jednání dopadne. Královna Alžběta, kterou celá záležitost rozpálila doběla, má rozhodující slovo v tom, jak budou Meghan a Harry do budoucna fungovat v královské rodině a jestli vůbec. Co dalšího se bude na královském summitu projednávat?

Podle královských expertů bylo sídlo Sandringham vybráno proto, že je ze všech sídel nejméně formální a poskytuje potřebnou intimitu a klid pro dnešní důležité jednání o budoucnosti vévodkyně a vévody ze Sussexu. Jednání proběhne v Dlouhé knihovně, která dříve sloužila jako místnost na bowling. Je dostatečně daleko od ostatních místností, což zaručuje absolutní soukromí.

Kdo se zúčastní

Královského summitu se zúčastní samozřejmě královna Alžběta, princ Charles, princ Harry a princ William. Mezitím bude prostřednictvím telemostu z Kanady do diskuze zapojena i Meghan. Ta se do jednání připojí vzhledem k časovému posunu později. Informovat o jednání by měl svou ženu Harry v soukromí, mimo místnost, kde budou ostatní. Princ Philip se podle dostupných informací nezúčastní.

Přítomni jednání budou pravděpodobně i poradci, sekretáři a tajemníci některých zúčastněných.

Tituly, daně a zdroj příjmu

Na programu dnešní schůzky, kterou chce královna stihnout do 17. hodiny, aby stihla čaj o páté, bude podle britského deníku Daily Mail projednávání dalšího fungování Meghan (38) a Harryho v královské rodině.

Řešit se budou tituly vévody a vévodkyně ze Sussexu, zdroj jejich obživy i to, kde budou bydlet.

Buď a nebo

Jedna noha uvnitř, jedna venku. I když ve svém prohlášení Meghan a Harry uvedli, že chtějí i nadále podporovat královnu na některých akcích, Alžběta i zbytek rodiny jsou k tomuto postoji skeptičtí a nevěří, že by to v praxi fungovalo. Zároveň se ale obávají, že pokud na tuto možnost nepřistoupí, budou před veřejností vypadat staromódně.

Na schůzce se budou projednávat i dokumenty od daňových úředníků, které jasně tvrdí, že působení Harryho a Meghan v Británii i Kanadě by se mohlo pěkně prodražit. Harry by totiž musel čelit dvojitému danění, co se týká daně z příjmu i z nemovitostí. Pokud nechce platit daně na dvou místech, bude se muset buď vzdát pobytu v Británii, nebo omezit čas v Kanadě.

Na programu bude i to, jak si manželé do budoucna představují zdroj příjmů. Pokud budou i nadále cestovat do zahraničí, vyjde je to poměrně draze, kdo bude tedy jejich cesty platit? A čím se chtějí živit, pokud se vzdali peněz daňových poplatníků?

Jednání by nemělo být delší než tři hodiny, jeho výsledky se tedy co nevidět celý svět dozví.

Utajený spor Slávka Boury s Železným. Rande pro LGBT natočil navzdory zákazu ředitele Novy, ten se pak chlubil cizím peřím

Související články

Další články

Nejnovější kauzy