Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Meghan Markle v dokumentu pálí ostrými: Kopanec do chladné Kate a výsměch královně Alžbětě II.

Harry a Meghan.
Zdroj: profimedia
+ Dalších 5 fotografií
dokument

Černé ovce britské královské rodiny Harry a Meghan touží po pozornosti. Ve spolupráci s Netflixem oba natočili šestidílný dokument Harry & Meghan, který má diváky tak trochu přesvědčit o tom, že oni jsou oběťmi médií a zkostnatělého systému. V jedné z prvních epizod se Meghan vysmívala královně Alžbětě II. a zároveň neopomenula kopnout si do Kate, manželky prince Williama. 

Meghan Markle si v kontroverzním dokumentu nebere servítky. Možná si s Harrym neuvědomují, že jim tato minisérie může nadopbro zlomit vaz a připravit je o poslední fanoušky v Británii.

Během prvních tří epizod totiž Američanka zvládla zesměšnit královnu Alžbětu II. a zároveň si rýpnout do Kate. Markle vypráví, že realitu královského života poznala díky princi Williamovi a jeho ženě. "Když Will a Kate přišli... a já ji poprvé potkala. Přišli na večeři," vypráví Meghan. "Pamatuji si, že jsem byla v roztrhaných džínách a bosá. Hodně objímám, vždycky všechny objímám. Nedošlo mi, že pro hodně Britů je to dost zarážející," dodává se šibalským úsměvem Meghan a opět upozornila na strohost britské rodiny.

"Asi jsem začala velmi rychle chápat, že ta vnější formalita se přelévá i dovnitř," pokračovala o mnohonásobných pravidlech etikety, kterými se královská rodina řídí a o kterých se mylně domnívala, že se dodržují pouze na veřejnosti.

Pukrle pro královnu

"Moje babička byla první vysoce postavený člen rodiny, kterého Meghan potkala. Netušila, co všechno se s tím pojí.Takže to pro ni byl dost šok," říká na manželčinu obhajobu princ Harry.

"Jeli jsme v autě a on se mě zeptal: Umíš pukrle, že jo? A já myslela, že je to vtip," řekla Meghan. Pak mírně nevybíravě označila tuto tradici jako středověkou a předvedla na kameru pukrle, během něhož se smála. Na Harryho tváři bylo znatelné, že se mu tento vtip na babičku vůbec nelíbí a není mu to příjemné.

Přijde odveta od krále?

Rýpance směrem ke královské rodině přinesly otázky, jak může král Karel III. reagovat. Královská expertka Angela Levin v rozhovoru pro The Sun uvedla, že odveta ze strany monarchy nepředstavuje jen problémy pro potenciální usmíření, ale také komplikace z právního hlediska.

"Pokud uděláte krok, jako je zbavení jejich titulů, bude to ještě horší. Mohli by dát královskou rodinu k soudu ve snaze proces zvrátit," uvedla. Zbavit Harryho a Meghan jejich královských titulů přitom není nemožné. Vyvolalo by to však ústavní krizi, protože Harry je druhým následníkem trůnu.

Filip Turek se tvrdě opřel do Fialy: ODS zradila svoje voliče a on je toho absolutní příklad

Související články

Další články

Nejnovější kauzy