Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Oktagon 54 válka na Ukrajině Survivor 2024

Meghan Markle v dokumentu pálí ostrými: Kopanec do chladné Kate a výsměch královně Alžbětě II.

Harry a Meghan.
Zdroj: profimedia
+ Dalších 5 fotografií
dokument

Černé ovce britské královské rodiny Harry a Meghan touží po pozornosti. Ve spolupráci s Netflixem oba natočili šestidílný dokument Harry & Meghan, který má diváky tak trochu přesvědčit o tom, že oni jsou oběťmi médií a zkostnatělého systému. V jedné z prvních epizod se Meghan vysmívala královně Alžbětě II. a zároveň neopomenula kopnout si do Kate, manželky prince Williama. 

Meghan Markle si v kontroverzním dokumentu nebere servítky. Možná si s Harrym neuvědomují, že jim tato minisérie může nadopbro zlomit vaz a připravit je o poslední fanoušky v Británii.

Během prvních tří epizod totiž Američanka zvládla zesměšnit královnu Alžbětu II. a zároveň si rýpnout do Kate. Markle vypráví, že realitu královského života poznala díky princi Williamovi a jeho ženě. "Když Will a Kate přišli... a já ji poprvé potkala. Přišli na večeři," vypráví Meghan. "Pamatuji si, že jsem byla v roztrhaných džínách a bosá. Hodně objímám, vždycky všechny objímám. Nedošlo mi, že pro hodně Britů je to dost zarážející," dodává se šibalským úsměvem Meghan a opět upozornila na strohost britské rodiny.

"Asi jsem začala velmi rychle chápat, že ta vnější formalita se přelévá i dovnitř," pokračovala o mnohonásobných pravidlech etikety, kterými se královská rodina řídí a o kterých se mylně domnívala, že se dodržují pouze na veřejnosti.

Pukrle pro královnu

"Moje babička byla první vysoce postavený člen rodiny, kterého Meghan potkala. Netušila, co všechno se s tím pojí.Takže to pro ni byl dost šok," říká na manželčinu obhajobu princ Harry.

"Jeli jsme v autě a on se mě zeptal: Umíš pukrle, že jo? A já myslela, že je to vtip," řekla Meghan. Pak mírně nevybíravě označila tuto tradici jako středověkou a předvedla na kameru pukrle, během něhož se smála. Na Harryho tváři bylo znatelné, že se mu tento vtip na babičku vůbec nelíbí a není mu to příjemné.

Přijde odveta od krále?

Rýpance směrem ke královské rodině přinesly otázky, jak může král Karel III. reagovat. Královská expertka Angela Levin v rozhovoru pro The Sun uvedla, že odveta ze strany monarchy nepředstavuje jen problémy pro potenciální usmíření, ale také komplikace z právního hlediska.

"Pokud uděláte krok, jako je zbavení jejich titulů, bude to ještě horší. Mohli by dát královskou rodinu k soudu ve snaze proces zvrátit," uvedla. Zbavit Harryho a Meghan jejich královských titulů přitom není nemožné. Vyvolalo by to však ústavní krizi, protože Harry je druhým následníkem trůnu.

Natálka Jirásková se definitivně odstřihla od rodičů. Nepotřebuje mou finanční podporu, vydělá si sama, pochlubila se Kubelková

Související články

Další články

Nejnovější kauzy